Šta je novo?

Quadcopteri (dronovi) za snimanje iz vazduha

cekipa

Poštovan
Učlanjen(a)
03.01.2023
Poena
60
Moja oprema  
Laptop
asus tuf a17,ThinkBook 15 g2 itl
Tablet
MI pad 5,Ipad 9th
Mobilni telefon
a52s
Pristup internetu
  1. Optički internet
Imate li susrete sa policijom dok letite dronom?

LukasP

Poznat
Učlanjen(a)
13.10.2022
Poena
45

Radoszver

Slavan
Učlanjen(a)
01.03.2004
Poena
320
Cao Luka,
Kako si zadovoljan kvalitetom slike.
Autonomijom jedne baterije,
Kolika je visina na koju si dizao dron naravno otprilike?isto koliko si ga daleko od sebe poslao.
Da li si zadovoljan ovim sistemima za detekciju prepreka?
Koliko si zadovoljan kvalitetom videa?
Da li kvalitet videa moze da posluzi i za neku ozbiljniju namenu? Da li imas neki video primer koji bi mogao da sherujes a da nisu ovi sa jutjuba.
Hvala unapred

LukasP

Poznat
Učlanjen(a)
13.10.2022
Poena
45
Cao Luka,
Kako si zadovoljan kvalitetom slike.
Autonomijom jedne baterije,
Kolika je visina na koju si dizao dron naravno otprilike?isto koliko si ga daleko od sebe poslao.
Da li si zadovoljan ovim sistemima za detekciju prepreka?
Koliko si zadovoljan kvalitetom videa?
Da li kvalitet videa moze da posluzi i za neku ozbiljniju namenu? Da li imas neki video primer koji bi mogao da sherujes a da nisu ovi sa jutjuba.
Hvala unapred
Pozdrav. Sa dronom sam prezadovoljan, imam ga nekih 7-8 mjeseci.
Prije njega sam dugo imao mini 1.
Zivim u manjem gradiću pa mozda djelomicno zbog toga ali domet je odlican. U prirodi sam isao koliko mi baterija dozvoli a u gradu 2-3km. Sto se tice visine par puta sam isao na maksimalnih 500m :)
Kamera je odlicna, čak sta vise nocne slike i snimci su jako dobri. Iako je mali senzor priblizniji je kvalitet dobrom digitalnom foto aparatu nego dobrom telefonu.
Senzori za izbjegavanje rade jako dobro iako ja nikako da se opustim u potpunosti sa njima. Treba biti pažljiv u letu u stranu jer tu nema senzora.
Jedna od drazih prednosti mi je praćenje objekta koji snimas gdje on stalno ostaje u centru kadra a ti opusteno letas oko njega, ranije sam se morao dobro namuciti da odradim neke precizne krugove i letove a da mij e objekat konstatno u kadru bez cimanja.
Poredio sam ga sa air2a od druga i vjeruj mi da je kvalitet tu negdje, skoro pa isti, neznatna razlika a dron je smijesno portabilan a dobro podnosi vjetar.
Baterija drzi sigurnih 25 minuta i jos ostane nesto % ali ja gledam da letim do 20 min radi ocuvanja kapaciteta osim ako mi bas ne treba koji minut, moze se icjediti skoro pa 30 min.
Nemoj zamjeriti ali mrsko mi kaciti raw video snimke, ugl za video nema zamjerke, naravno da moze i u profi upotrebu.
Evo koja slika.

Prilozi

• FB_IMG_1674753619175.jpg
    FB_IMG_1674753619175.jpg
    95.4 KB · Pregleda: 37
  • FB_IMG_1674753610629.jpg
    FB_IMG_1674753610629.jpg
    285.2 KB · Pregleda: 37
  • FB_IMG_1674753586419.jpg
    FB_IMG_1674753586419.jpg
    155.2 KB · Pregleda: 36
  • FB_IMG_1674753574168.jpg
    FB_IMG_1674753574168.jpg
    191.9 KB · Pregleda: 38

dstefani

Cenjen
Učlanjen(a)
03.03.2009
Poena
170
Posto nema novih,koliko je riskantno kupiti polovan,malo koristen?Tj. koliko je Dji sklon kvarovima,i skrivenim manama?Ove jeftine igracke od par hiljada udaris par puta,pocne da se cuje prenos na motoru.Postoje li taakvi proplemi i sa Dji.Postoji li neki uvid koliko baterija ima ciklusa,i koliko je radio dron?
Zavisi koji dron kupujes i od koga. Mogu da se zamaskiraju ozbiljniji kvarovi ali je proverljivo. Mehanicki kvarovi su proverljivi a softwerski se resavaju apdejtima. Tema je dosta siroka i nema univerzalnog odgovora.

cekipa

Poštovan
Učlanjen(a)
03.01.2023
Poena
60
Moja oprema  
Laptop
asus tuf a17,ThinkBook 15 g2 itl
Tablet
MI pad 5,Ipad 9th
Mobilni telefon
a52s
Pristup internetu
  1. Optički internet
Kupio sam polovan mini kao nov,mislim da nije leteo.Bateriji sam napravio prvi ciklus ,druge dve nisam vozio ,samo sam dopunio.Bila je neka zajebancija oko apdejta i drona i djoistika,verovatno je to normalno.Sad radi sve.

Vrh Dno