Šta je novo?

QNAP NAS rebuilduje podatke sam od sebe?

loodilo

Slavan
Učlanjen(a)
26.03.2005
Poruke
87
Poena
309
Zdravo svima! Posedujem QNAP NAS model TS-328, maltene nov.

U njemu su 3 x HDD-a od po 1TB (vremešni su, tj oni nisu baš novi) i nad njima je napravljen jedan logički drajv u RAID 5. Pošto se koristi za bekap fajlova pali se i gasi po potrebi (regularno na Shut Down, ne na dugme). U poslednje vreme se dešava (ne svaki put) da prilikom paljenja sam krene u rebuild RAID grupe. Nije baš poslednja verzija firmware-a na njemu, ali je možda pretposlednja. Šta bi moglo biti problem i da li neko ima iskustva sa sličnim problemom?
Pokušaću da ispratim da li se svaki put dešava ova greška za isti disk, možda je on na samrti pa da njega treba zameniti...

Warning 2021-02-26 00:00:25 System 127.0.0.1 Hardware Status I/O Ports [Hardware Status] "Host: Disk 1": Medium error. Run a bad block scan on the drive. Replace the drive if the error persists.

Da li imate možda neki predlog? Hvala!

Pozdrav!
 
Odmah zamena diska, ocigledno da je imao problem da procita nesto sa diska.
 
I gledaj da izbegavaš pali/gasi naviku, NAS je napravljen da radi 24/7.
 
Hvala na brzim odgovorima ljudi. Zamenicu disk, a što se tiče pali gasi ne mogu da obećam ali ću se truditi da izbegavam :) čuje se po malo, nije baš potpuno tih pa ume da zasmeta u sobi.
 
Potrudi se, zato što je za disk najveći stres upravo često uključivanje i isključivanje, veća je verovatnoća da će da strada ako se tako koristi, nego ako non-stop radi.
 
Hvala na brzim odgovorima ljudi. Zamenicu disk, a što se tiče pali gasi ne mogu da obećam ali ću se truditi da izbegavam :) čuje se po malo, nije baš potpuno tih pa ume da zasmeta u sobi.
Imas opciju da otvoris i zamenis ventilator za neki tisi (mozes Noctua npr). Sigurno ces tako smanjiti buku ako dolazi od ventilatora.
 
Meni su samo diskovi (2x WD40EFRX) bili dovoljni da izbacim NAS sa nečujnim ventilatorom iz spavaće sobe, tako da razumem čoveka.
 
Nazad
Vrh Dno