Šta je novo?

Punjac za baterije

stefkoss

Cenjen
Učlanjen(a)
14.12.2012
Poruke
713
Poena
170
Porucio sam sa amazon.de punjac za baterije za trimer. Medjutim umesto 220v pise 230v. Je li siguran za upotrebu?
 
Dobro obrati paznju da li je tvoja baterija za trimer 12v ili 24v. Ovo sto je 230v je ok...
 
24v su baterije, samo me to brine.
71Q2jp1U6GL._AC_UF894,1000_QL80_.jpg
 
Bez brige, ulazni napon u realnosti često varira od 200-240V. Bitno je samo da nije 110V kao u USA ;)
 
230v je limit za ulazni napon a kod nas je niži. oko 220v, zašto bi te to brinulo ?
 
@CountMike
Ne treba da ga brine 230V, i to nije limit već nazivna vrednost sa tolerancijom. I nije kod nas niži, već ide i do 240V.
 
Sertifikovan za napone između 110v i 230v da regulisano drži stalni izlazni napon (sa nekom malom tolerancijom). Druga tolerancija je ispod 110v ili iznad 230v.
 
Da ne otvaram novu temu, keva uzela neki uredjaj na paru za ciscenje prozora u Lidlu. Naravno oni nisu stavili punjac ima samo usb kablic. U uputstvu pise da punjac treba bude 5V i snaga 6W.
Ostao mi neki stari punjac od alcatel telefona 5v i sa njim punim fitnes narukvicu, ne pise koja je snaga. Isti slucaj sa nekim punjacem za Asus tablet na njemu pise 5.2 V i ne pise snaga.
Jel moze neki od ova dva da se iskoriste za punjeje.
 
Pa zar ne piše koliko Ampera (verovatno miliAmpera, mA)? W=A*V. A=W/V. Pa računaj.
 
Ako je za pranje para, greška, parom i bez digitrona 6W:5V=1,2A. Znači svaki punjač za telefon od 1,2A pa nadalje,
 
Ovaj za tablet je 5.2V i 1.35 A, sto znaci 7W. Ovaj od alcatel idol mini je 5V i 1.2A. Sto je 6W. Punicu na njemu. Hvala.
 
Nazad
Vrh Dno