Šta je novo?

Puniti laptop putem power bank-a

PcGamer07

Poštovan
Učlanjen(a)
12.11.2021
Poruke
197
Poena
50
Pozdrav svima, imm laptop thikpad x260, i kupio sam skoro power bank od 50000 mAh koji bi mogao leptop napuniti dva puta cak. Posto leptop nema usb type C, vec se puni preko Square tipaa punjaca kao na slici, da li negde moze da se nadje kabl koji bi sa usb a na tip square, da li postoji uopste?
Hvala unapred na odgovoru svima!
 

Prilozi

  • 135W Adapter_20190415171259444.jpg
    135W Adapter_20190415171259444.jpg
    37.9 KB · Pregleda: 51
Ima na aliju trigger na type c sa takvim konektorom i takav kabl sa jedne strane i sa druge type c.Tako koristim na terenu jedan ideapad.Cak koristim 65w punjac sa takvim kablom onaj xiaomi umesto originalnog adaptera i sve mi radi za dopunjavanje baterije.
Samo pronadji aktivan link od ovog prodavca sam ja uzeo.
 
Ima na aliju trigger na type c sa takvim konektorom i takav kabl sa jedne strane i sa druge type c.Tako koristim na terenu jedan ideapad.Cak koristim 65w punjac sa takvim kablom onaj xiaomi umesto originalnog adaptera i sve mi radi za dopunjavanje baterije.
Samo pronadji aktivan link od ovog prodavca sam ja uzeo.
Nema ga vise na stanju, a ovo sam nasao kod nas ZANIMA ME JEL SIGURNO KORISTITI?
 
imam i takav slican sa alija radi bez problema samo moras da imas kabl od npr mi adaptera od 65w ili neki kvalitetniji type c kabl.
 
imam i takav slican sa alija radi bez problema samo moras da imas kabl od npr mi adaptera od 65w ili neki kvalitetniji type c kabl.
Imam od telefona taman... ali gde da nadjem 65+ ati power bank... u Srbiji, svi koje gledam su do oko 25w
 
ovo je 65w adapter sto prodaje xiaomi od njega sam kabl koristio sa takvim triggerom i radi na mi powerbank 45w sad je novi model 50w ali brzo se proda.
 
ovo je 65w adapter sto prodaje xiaomi od njega sam kabl koristio sa takvim triggerom i radi na mi powerbank 45w sad je novi model 50w ali brzo se proda.
Pogledaj sta pise na ovom upustvu za adpter, kao ne bi smeo koristiti manju watazu nego na kojoj se laptop puni... ti od 45, 50w mi ne bi odgovarali, ai svakako zelim da kupim power bank uz laptop za putovanja ili tako nesto
 

Prilozi

  • Screenshot 2022-07-31 010041.png
    Screenshot 2022-07-31 010041.png
    505.1 KB · Pregleda: 47
meni na ovome radi bez problema sa 45w inace ovaj koristi isto 130w i sa 65w adapterom radi takodje.lakse mi Mi gan 65w adapter da vucem ako tamo imam struju nego ciglu od 130w.
 
meni na ovome radi bez problema sa 45w inace ovaj koristi isto 130w i sa 65w adapterom radi takodje.lakse mi Mi gan 65w adapter da vucem ako tamo imam struju nego ciglu od 130w.
Razumem znaci moze da se koristi slabiji adapter i power bank sa slabijim izlazom. Jel tako?
 
da ali minimum da ti je 45w powerbank.
 
Da li mogu da iskoristim ovu temu i za upit problematike punjenja laptopa iz monitora?

Laptop Acer Aspire 5 a515-56g-54pc (2021 model)
  • USB portovi: 2x USB-A 3.2 Gen 1 (5 Gbps), 1x USB-C 3.2 Gen 1 (5 Gbps)
  • Baterija: 48wH, Li-Ion, 65W

Monitor Dell U2722DE
- USB port za punjenje laptopa: 1x USB-C 3.2 Gen 2 (upstream, 10 Gbps, DP 1.4, PD 90W)

Koliko vidim sa priložene slike model mog punjača je dimenzija 3.0x1.0mm (link ispod):


checkacerlaptopchargerport.JPG



Acer Aspire 5 A515-56G Power Adapter Charger

Na ovoj adresi daje 3.0x1.1mm: Power AC adapter for Acer Aspire 5 A515-56G A515-56G-50LK

Budući da nisam našao da ovaj laptop podržava USB-C PD punjenje (isprobana sva 3 porta), zamolio bih za pomoć da li je solucija nešto poput narednih amazon/aliexpress adaptera ili imate još bolji predlog:
Hvala! :)
 
Evo i ja da oživim ovu temu posle par meseci.

Da li moze ovaj iznad USB C na DC adapter da puni laptop koji fabricki ima ciglu od 230W? Recimo 65W PD punjac a da laptop bude u powesaving modu, boost disabled i sve na low, samo browsing? Tad ne bi trebalo da vuce ni 50W
 
Koji laptop? Zavisiće od njegove baterije kakva je. Obično su baterije 11-14v i vuku od 1 do 2A struje pri punjenju, pa ostatak kompa (ekran najviše vrv) i tu je sigurno oko 40-60W pri light load-u sa punjenjem.
 
Koji laptop? Zavisiće od njegove baterije kakva je. Obično su baterije 11-14v i vuku od 1 do 2A struje pri punjenju, pa ostatak kompa (ekran najviše vrv) i tu je sigurno oko 40-60W pri light load-u sa punjenjem.
Voltage 11.55V
Capacity 72.9Wh
Punjač je 230W

Kupio adapter na Amazon.De od 10 evra, recimo da je jedan od skupljih, i ne radi. Probao ma 65w usb i na 100W powerbank, ne radi. Kada probam direkt dc punjač od 65w onda zasija lampica i kaze da nece da puni i radi na bateriju dok sa adapterom ne dobijam nikakvu reakciju. Znaci ovi adapteri su samo za slabije masine.
 
to je neki jak gamerski znam da l340 kom je oko 120w ili 130w punjac radi na 65w mi gan adapteru kao i na 45w mi powerbank licno sam testirao.
Isto tako radi i stariji thinkpad t530 sa odgovarajucim kablom sa jedne strane original ulaz sa druge type c testirao sa powerbank posto mu baterija otisla odavno drzi jedno 20 do 30min u standby.Bas sam ga koristio pre par meseci na mi 65w adapteru bez problema zato znam.
 
Voltage 11.55V
Capacity 72.9Wh
Punjač je 230W

Kupio adapter na Amazon.De od 10 evra, recimo da je jedan od skupljih, i ne radi. Probao ma 65w usb i na 100W powerbank, ne radi. Kada probam direkt dc punjač od 65w onda zasija lampica i kaze da nece da puni i radi na bateriju dok sa adapterom ne dobijam nikakvu reakciju. Znaci ovi adapteri su samo za slabije masine.
Previše je to za takve adaptere, jer sama baterija pri punjenju moguće da vuče i 3, možda i 4-5A (ovi noviji sa brzim punjenjem). Probaj dok je izgašen laptop da vidiš da li makar može da puni bateriju. Ovo se naravno podrazumeva da ti punjači daju napona isto kao i sam originalni adapter (ako je original 19v, onda i taj punjač mora da bude 19v, itd).
 
Previše je to za takve adaptere, jer sama baterija pri punjenju moguće da vuče i 3, možda i 4-5A (ovi noviji sa brzim punjenjem). Probaj dok je izgašen laptop da vidiš da li makar može da puni bateriju. Ovo se naravno podrazumeva da ti punjači daju napona isto kao i sam originalni adapter (ako je original 19v, onda i taj punjač mora da bude 19v, itd).
Usb c 100w powerbank ni da upali lampicu, a fabrički hp DC sa 65W ga čačne malo
 
Što ne reče da je HP? :)

Welcome to the iglica propriatery world. Verovatno sinhronizacija provere adaptera (tenk ju iglica) nije adekvatna i IO čip ne dopušta laptopu da se upali. Bilo je takvih problema kada nije legit punjač, pa neće baterija da se puni i slične gluposti. Moguće da je zbog toga. Da je običan džek konektor sa plus i "minusom", bez iglice i sličnog, to bi verovatno i radilo ok.
 
Što ne reče da je HP? :)

Welcome to the iglica propriatery world. Verovatno sinhronizacija provere adaptera (tenk ju iglica) nije adekvatna i IO čip ne dopušta laptopu da se upali. Bilo je takvih problema kada nije legit punjač, pa neće baterija da se puni i slične gluposti. Moguće da je zbog toga. Da je običan džek konektor sa plus i "minusom", bez iglice i sličnog, to bi verovatno i radilo ok.
Hm.. ovo je bas zanimljiv podatak. Jel misliš da postoji neki usb c adapter koji bi ga 'prevario' da se puni? Ja i dalje sve nešto mislim da je preslabo do 100W, ali ne razumem se u to. Na YT sam samo vidjao za lenovo adaptere, neki rade neki ne.
 
Jel misliš da postoji neki usb c adapter koji bi ga 'prevario' da se puni?
Nisam se nikada udubljavao u tu tematiku. Znam da za neke Lenovo modele može da se prevari čip (da kaže laptopu da puni bateriju i sa nekim random punjačem) kratko spajajući iglicu sa plusom (privremeno). Ali to je ono kad je otvoren laptop, na servisu pa testiraš i slično, ne za 24/7 korišćenje. :)
Tako da taj info... sačekaj nekog drugog.
 
Поздрав људи, имам питање, треба да изаберем powerbank за лаптоп Lenovo ldeaPad 5 14ALC05, како да знам по оним волтима и амперима који да купим да би то све радило(позади пише INPUT 20V и 4.75А, да ли то значи да мора OUTPUT на powerbanku да буде 20V и 4.75А)?
 
Kupi bilo koji da pise da je output 65W ali na jednom portu. Ne ukupno i zbirno, nego na jednom USB C portu.
 
Mislim da je svejedno jedan ili dva porta,to je ukupna snaga.Ako ima vise potrosaca deli struju.
 
Nazad
Vrh Dno