Šta je novo?

PTT KDS nema vise 2 IP adrese?

omnik

Čuven
Urednik
VIP član
Učlanjen(a)
29.06.2000
Poruke
5,913
Poena
855
Jel ima neko KDS na tosinom bunaru?
Imam motorola cable modem. Ranije sam povezivao desktop preko USB-a i laptop preko LAN-a. Od pre nekih 10 tak dana ovo uopste ne radi.

Naravno pozvao sam tehnicku podrsku, javila se teta koja mi je rekla da je njima samo bitno da internet radi...

Jel ima neko sl. problem?

Hvala
 
Ne znam kako ti je ranije radilo....al uzmi ti ipak neki ruterčić i reši problem konekcije više računara kako treba :))
Pale su im cene...što da lupaš glavu kad ne moraš ;)
 
Jel ima neko KDS na tosinom bunaru?
Imam motorola cable modem. Ranije sam povezivao desktop preko USB-a i laptop preko LAN-a. Od pre nekih 10 tak dana ovo uopste ne radi.

Naravno pozvao sam tehnicku podrsku, javila se teta koja mi je rekla da je njima samo bitno da internet radi...

Jel ima neko sl. problem?

Hvala

Daju jos uvek 2 adrese ....
 
Jel ima neko KDS na tosinom bunaru?
Imam motorola cable modem. Ranije sam povezivao desktop preko USB-a i laptop preko LAN-a. Od pre nekih 10 tak dana ovo uopste ne radi.
Naravno pozvao sam tehnicku podrsku, javila se teta koja mi je rekla da je njima samo bitno da internet radi...
Jel ima neko sl. problem?
Hvala

Tokom višegodišnjeg "druženja" sa PTT KDS-om (Rakovica, Motorola SB5100) u nekoliko navrata mi se dešavalo da ne mogu da dobijem drugu IP adresu, a ponekad čak ni prvu. :) Trenutno sve radi kako treba.
U situaciji kad ne radi kako treba ne možeš mnogo toga da uradiš. Možeš da upotrebis Wireshark za dijagnostiku, čisto da stekneš uvid u to šta se događa na kablu.
Ako utvrdiš da su neki gremlini vezani za rad DHCP servera, onda možeš da zoveš tetu i da joj to kažeš. Ona neće znati o čemu pričaš ali će ti ponuditi da ti restartuje modem "odande", a možda i preporučiti da zoveš u vreme kada je tu neko od inženjera. Restartovanje modema odande bi trebalo da privremeno reši problem. Za dugoročno otklanjanje problema treba sačekati da gremlini sami odu tamo odakle su došli, ili ganjati PTT inženjere (što se manje-više svede na isto :D).
 
Preko 6 godina Pupinov modem (preciznije Pupinova naljepnica, korejski modem) je radio bez problema. Prošle nedelje su mi uvalili WebStar 2100 (ovaj podržava DOCSIS 2.0) i već danas prvi problem - jedan računar dobija IP preko DHCP-a a drugi ne. Teta i meni ponavlja priču da je njima bitno da bar jedan radi...

Sve se sredilo kad sam računar koji dobija IP otkačio sa sviča tako da je modem vidio samo ovaj problematični računar. Nakon 2 reseta modema on je dobio IP a i vraćanje drugog računara na mrežu je prošlo bez problema. Valjda će tako i da ostane.
 
Nazad
Vrh Dno