PSU noviteti

laca12

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
31.03.2006
Poena
28
Najavljeno za avgust

jurodivi

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
15.08.2011
Poena
83
Gamers Nexus test Cooler Master MasterWatt 650 (Bronze)...TLDW - solidno.

Arthur Morgan

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
07.10.2007
Poena
63
Možda su im napajanja dobra, ali imam ne baš najbolja iskustva sa njima. Na poslu (reč je o, naravno, poslovnim računarima koji ne vuku mnogo struje i napajanja su stara i od 500W) imam 5 računara sa CM napajanjima, dva su riknula u roku od tri godine, tri rade već sedam bez problema. Što je uspeh pored EPS-a.
Ali od jednih napajanja bežim kao đavo od krsta. Pre četiri godine smo dobili 20 računara sa TT kućištima i napajanjima. Naravno, kancelarijske mašine sa napajanjima od 500W. Danas je samo jedno čitavo. Ne znam kakva iskustva imaju drugi, ali njihova napajanja crkavaju lagano dok kineske no name cigle rade i duže i bolje od istih, što je ono u šta sam se lično uverio.
Lično, u svoj računar ne bih stavio ništa osim Seasonic, Corsair, FSP ili BeQuiet! Znam da ima još dobrih napajanja, kao što su EVGA ili NZXT (ovo nagađam po klipovima sa YouTube), ali ovo je samo moje mišljenje.

jurodivi

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
15.08.2011
Poena
83
Cooler Master hronično pati od toga da su im prve verzije proizvoda falične...maltene uvek. I vazda posle neke revizije koje popravljaju stvari...

ppredrag

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
21.07.2005
Poena
83
Thermaltake Toughpower 775XT. Svinja koja skoro puni 10 godina. Kod mene bila 7.

mickeyrs

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
11.05.2005
Poena
48
V850 i V1000 serija im je na onim tanušnim sexy (za to vreme) trakastim kablovima izdržavala bez problema i ikakvog štuca ono što Seasonic 850 i 1050 i 1250 sa prst debelim kablovima nije iako je unutra isti OEM. Uprkos tome, uspeli su da uprskaju sa novom SFX serijom tako da su za mene i dalje hit&miss... probaš, vidiš, ako radi kako treba kupuj, inače zaobiđi. Nije neka preporuka, ali šta da se radi... valjda koliko para toliko i muzike, kao i svuda.

laca12

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
31.03.2006
Poena
28
Silverstone predstavlja Platinum napajanje od 2050W (gde nađoše tih 50): https://www.silverstonetek.com/product.php?pid=1023&area=en
Grk je samo napravio glupost sa svojim oznakama sertifikata, sad se mesa sa 80+sertifikatima, a nisu isti. Kao da nije mogao da i tu da neke grcke oznake pa da bude razumljivije koji je sertifikat u pitanju. Nisam siguran koliko ce biti prihvacena sertifikacija na svetskom nivou...
Inace, FSP 2000w 80+Platinium treba da bude dostupno u februaru, ako se nesto opet ne promeni zbog svih ovih izmena sa grafickim konektorima...

Dogzilla

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
06.12.2013
Poena
63
Grk je samo napravio glupost sa svojim oznakama sertifikata, sad se mesa sa 80+sertifikatima, a nisu isti. Kao da nije mogao da i tu da neke grcke oznake pa da bude razumljivije koji je sertifikat u pitanju. Nisam siguran koliko ce biti prihvacena sertifikacija na svetskom nivou...
Tako je bilo prvobitno, drukciji su bili logovi i bedzevi, on je bio spomenuo bas taj razlog da ne pomesa neko sa sertifikatima, ali posle odredjenog vremena u praksi se pokazalo da nema efekat koji treba/ne radi kako treba, pa su promenili na ove trenutne (ne secam se detalja sta je rekao na youtube-u kad su novi stigli).

98b3d7790ab9.jpg
KLkXEviUqd00kOTl.jpg

Poslednja izmena:

jurodivi

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
15.08.2011
Poena
83
O? Nisam video ovo...
Ima li negde kako su to klasifikovani?

Dogzilla

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
06.12.2013
Poena
63

Ima interaktivno kad se scrolluje dole na prvoj strani. Takodje ima test-ova (nakorisnije za buku) za ogroman broj najnovijih napajanja, nedeljama, i mesecima ranije pre nego sto se pojave na njegovom youtube-u, njegovim techpowerup ili tomshardware recenzija, ili bilo gde drugde u svetu osim kod azijskih review-era. Zbog saradnje sa proizvodjacima direktno.

A za azijske, i po koje druge najbrze primete likovi sto su odrzavali PSU Tier list temu na linustechtips (koja je se sad odrzava na njihovo sajtu), odnosno u linku za ogroman google exel doc stave linkove kako se pojavi bilo koja recenzija bilo gde na svetu. A za jos brze od najbrzeg, pre toga, u temi gde stoji Tier list-a redovno ljudi salju slike, linkove za najnovija napajanja (nesto mora da promakne, + od obskurnih youtube kanala), pa onda oni dodaju u listu za sta uraditi za Tier list, ...

Poslednja izmena:

laca12

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
31.03.2006
Poena
28
Tako je bilo prvobitno, drukciji su bili logovi i bedzevi, on je bio spomenuo bas taj razlog da ne pomesa neko sa sertifikatima, ali posle odredjenog vremena u praksi se pokazalo da nema efekat koji treba/ne radi kako treba, pa su promenili na ove trenutne (ne secam se detalja sta je rekao na youtube-u kad su novi stigli).
Pa upravo zato i mislim da je greska, eto taj najavljeni Silverstone nema 80+Platinium sertifikaciju, ali ima Platinium iz Cybenetiksa. 90% ljudi ce misliti da je to 80+Platinium napajanje.

Vrh Dno