Šta je novo?

PS5 DualSense Wireless Controller popravka?

ellybrit

Zapažen
Učlanjen(a)
28.04.2021
Poruke
12
Poena
24
Pozdrav narode,

Od sinoc imam problem sa PS5 dzojstikom. Naime, problem je na levoj pecurkici (L) kod dzojstika, kada je pomeram palcem, desava se bug da sam brljavi i kada odem na levo, on krece sam da ide levo, desno, gore, dole nekontrolisano. Kada sam u PS Meniju kao da sve sam radi, bez mojih instrukcija.
Zanima me da li mi mozete preporuciti neki dobar, a povoljan servis u Beogradu. Konzola je uvezena iz Japana tako da od garancije nema nista, pa me interesuje da to sredim, a da me neko doslovno ne odere.
 
Imas na YT brdo takvih kvarova,to im je neka fabricka greska.Probaj u VirtualShop.
 
Zvala sam ih, doduse kasno, nisu se javili.
Zvala sam jedan servis traze mi 4.000, deluje mi jaka cena :(
 
Zvala sam ih, doduse kasno, nisu se javili.
Zvala sam jedan servis traze mi 4.000, deluje mi jaka cena :(
Za jos toliko kupis novi i imas 2 godine garancije.
Malo je problematicno bez garancije.
Ja bih probao sve cake sa youtuba pa ako pomogne pomogne, ako ne uzeo bih nov sa obavezno garancijom.
Drift je boljka kod svih novijih kontrolera.
 
A mislite da bih ja to mogla sama da popravim ili...? :unsure::unsure:
 
Ako je drift...i ako umes da lemis, a imas deo, sto da ne.

Mozes proveriti da nije neka priljavstina usla pa samo treba da se procisti.
 
Nemam lemilicu 😂
A kako to mogu da podesim deadzone?

jer on meni baguje s vremena na vreme, a cak mi se desi da mi i strelice brljaju kao i L :(
 
Imaš 2 fix-a.

1. Otvoriti gamepad, skinuti pečurkicu i naprskati neki kontakt sprej preko potenciometara unutar pečurkice (analog-a). Nadati se da je samo prljavo i da će mrdanje potenciometara (ima 2, jedan gore-dole i jedan levo-desno) pomoći sa problemom.

2. Komplet zamena problematičnog potenciometra ili celog analog sklopa jer se izlizao trag po kom potenciometar šeta i sada "tripuje". Ima po ali-ju rezervnih,, ali za skidanje iste treba duvaljka ili lemilica (ili oboje). Pokušali su ovi iz Sony-ja to da smanje zaokretanjem potenciometra, ali avaj...

Razlog zašto ti se dešava problem je fabrička greška (lošiji kvalitet) ili baš voliš da pritiskaš analog (zbog klika) i pošto je napravljeno tako kako je, zamor materijala je nastupio prilično brzo.

Cena tih zamenskih potenciometara (dobrih) je oko 5 dolara sa poštarinom (čeka se sa ali-ja do 3 meseca). Ko ima odmah na stanju, cenim da naplaćuje više. Zamena od 4000 dinara (ako se stavljaju dobri) jeste malo veća i po meni je to više popravka od 2500 dinara maksimum. Zašto nije niže? Jer, prevuci duvaljku ili drži je duže gde ne treba i ode nešto što ne treba i pošto je sada skoro svaka ploča višeslojna, popravka zna da bude nova posebna priča.
 
Nazad
Vrh Dno