Šta je novo?

Provera IP-a i redirekcija na razlicitu kontakt stranu

ikoalosaurus

Slavan
Učlanjen(a)
07.05.2009
Poruke
3,079
Poena
345
Potrebna mi je pomoc.
Treba mi skripta koja ce proveriti na osnovu IP adrese da li je posetilac sajta iz Zimbabvea ili iz Zambije (Firma koja posluje u te dve zemlje) i da u zavisnosti od toga preusmeri na razlicitu kontakt stranu.

Npr ako je ovaj iz zambije otvorio sajt, njemu ce kontakt strana izgledati drugacije (sa razlicitim podacima ) nego ovom koji je otvorio iz zimbabvea.

Koliko je ovo tesko izvesti?
 
Ne postoji free varijanta?

Nesto sto bi moglo da odredjen opseg IP adresa izvrsi redirekciju na odredjenu stranu
 
Poslednja izmena:
Ipak to nije ono sto mi treba, treba mi neka skripta (mozda preko htaccessa?) da odredjen opseg ipadresa preusmeri na jednu stranu, a drugi opseg na drugu. zambija i zimbabve nemaju veliki taj opseg ip adresa. strane bi se razlikovale samo u tekstu
 
Da ne bi ispalo da nesto pametujem, stvarno nemam predstavu kako ovo moze da se izvede, zato sve ovo i pitam, a gledao sam i iscitavao onaj geolite, nisam skontao kako bih ga implementirao na stranu..
 
da li je to ovo, ili gresim ? http://www.proxyserverprivacy.com/ipaddress_range.php

u drop down meniju kad se odabere i zambia i zimbabwe, ima poprilicno mali broj ip adresa.

GeoliteCountry ti daje istu stvar (tesko je proceniti koje resenje je preciznije), samo lepo upakovano u binarni format i sa API-jem za nekoliko jezika, ukljucujuci PHP.
A niko ti ne brani da podatke sa linka koji si naveo importujes u neku bazicu, pa da iz skripte pravis upit, na osnovu IP adrese posetioca, koji ce ti vratiti zemlju porekla.
 
Nazad
Vrh Dno