Šta je novo?

Provera da li je sudomašina nova?

ShadowOps

Cenjen
Učlanjen(a)
23.09.2018
Poruke
559
Poena
135
Pozdrav, pre nekoliko dana mi je majka naletela na Beko sudomašinu na akciji u jednom poznatijem lancu bele tehnike i odem ja sutradan i pokupim je, baš tu iz prodavnice. Momci su je umotali u pucketavu foliju i polegli je na bok kako bi stala u gepek automobila. Kad sam došao kući videh da je zadnja strana mašine vlažna i mokra. Ne verujem da je folija pre toga bila mokra.
Da li je moguće da je tu mašinu već neko koristio i da je ostala voda u crevima koja je izašla kada je mašina bila okrenuta tokom prevoza? Da li je i kako moguće proveriti da li je mašinu već neko koristio pre?
 
99% jeste koriscena, neko je kupio online, probao, video da mu se ne svidja iz nekog razloga i u roku od 14 dana vratio. To se onda prodaje dalje i sve ok :)
 
Mašine za pranje sudova se testiraju u fabrici pre slanja na tržište. Sasvim je normalno da ostane malo vode u sistemu. Moja Electrolux mašina, fabrički zapakovana, je stigla sa malo vode u crevima.
 
To jeste, ali valjda ta voda ispari posle nekog vremena? Ne moze da stoji recimo 3 meseca u crevima...
 
Ima vode od testa u fabrici. Sasvim normalno. To piše i u uputstvu.
 
Da, da testira se u fabrici. Vrlo teško je za proveriti da li ju je neko kupio, imao par pranja, pa vratio, ili nije. Uglavnom nije, bude voda od testa.
 
Mašine za veš što sam kupovao, uglavnom su imale malo vode u sebi.
Ove za sudove, ne sećam se. 🤔
 
Pre nedelju dana, nova Bosch mašina, voda u njoj. Testira se u fabrici.
 
I u uputstvu za Beko masine pise da je normalno da bude voda u njoj, obe Beko koje sam uzeo nove u prethodnih godinu ipo dana su dosle sa malo vode.
 
Hvala svima na deljenju iskustava, izgleda da je to normalno onda, nema panike :)
 
Nazad
Vrh Dno