Šta je novo?

Program za testiranje VRAM overclock-a memtest_vulkan

danilo989

Čuven
Učlanjen(a)
31.10.2006
Poruke
3,807
Poena
625
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 7 5800X3D, Scythe Fuma 2 rev. B Noctua NF-A12x25 Edition
Matična ploča
MSI MPG B550I Gaming Edge Wi-Fi ITX
RAM
2x16GiB G.Skill TridentZ DDR4 3200Mb/s CL14 F4-3200C14D-32GTZKW
GPU
PowerColor Radeon RX7800 XT Hellhound 16GiB
Storage
Western Digital Black SN850 WDS100T1X0E-00AFY0 1TiB, Western Digital Blue 3D WDS200T2B0A 2TiB
Zvuk
Altec Lansing 220, HyperX Cloud II
PSU
Corsair SF750 Platinum 750W SFX
Kućište
Cooler Master NR200P ITX
Monitor
Dell G2724D 27" IPS 1440P 165Hz, ASUS VG259QM 25” IPS 1080P 240Hz
Miš & tastatura
HyperX Pulsefire Haste 2, HyperX Alloy Origins Aqua
Ostale periferije
APC BX1400U-GR
Mozda ce ovaj program nekome biti koristan za testiranje stabilnosti VRAM OCa na grafickim karticama: https://github.com/GpuZelenograd/memtest_vulkan

Program je fokusiran na otkrivanje gresaka, ali poseduje i merenje performansi GPU memorije tako da je relativno lako primetiti ako ECC obara performanse usled nestabilnosti.

Na nekim sistemima koji imaju ReBAR ukljucen moze da se desi da alokacija VRAMa ne predje 4GB. Ukoliko se desi, treba iskljuciti ReBAR.

Bilo bi interesantno videti rezultate clanova koji imaju OC stabilan u 3DMarku i ostalim benchmark programima.
 

Prilozi

  • memtest_vulkan_windows_rx580.png
    memtest_vulkan_windows_rx580.png
    93.3 KB · Pregleda: 81
Ako je neko zainteresovan za kacenje rezultata, okacite screenshot programa i Sensors karticu iz GPUz.
Napominjem jos jednom da se obrati paznja i na skaliranje perf. VRAMa u GB/s: ako +1000MHz OC ima konstantnih 300GB/s a +1500MHz ima oscilujuce performanse od 260-300GB/s onda je jasno da nije stabilno iako program ne izbacuje gresku. To samo znaci da ECC radi posao.
Rezultati iz 3DMark i sl. benchmark programa su isto pozeljni ali ne neophodni.
 
Nova verzija https://github.com/GpuZelenograd/memtest_vulkan/releases/tag/v0.5.0

Compatibility

  • memory type selection prefers simplest memory type without extra flags. This should help test GPUs with entire memory visible over PCIe BAR.
  • Arm64 linux version now runs on Raspberry Pi 4
Test flow
  • First 5 minutes are declared as a suggested "standard" test period
    • small pause in computations introduced just before period's end to do basic test on performance mode switch
  • performance estimation displayed separately for writing and checking
Diagnostics
  • Introduced troubleshooting section in Readme to help in common cases
    • including verbose logging mode for collecting information for bug reports
Documentation
  • extend section with theory of memory errors
  • add development instructions
  • better installation & usage instructions
  • acknowledgements to erupt library
 
Odradio sam 1 run od 5 min ...dodao sam +1000 na afterburner slider-u

1.png
 
Moj primer na 6600XT. VRAM OC je stabilan u igrama/benchmark do nekih 2266MHz u drajveru (18,128Gb/s efektivno, +266MHz u odnosu na stock tj 16Gb/s).
+276MHz bi povremeno kresovao, npr. u CoD Warzone kad bi menjao attachment-e za oruzja u weapon customization. Stabilnost donekle zavisi i od verzije drajvera, ali ne bih da zakomplikujemo pricu pa se fokusiram na 22.11.1.

Dajem screenshot primera skaliranja performansi, gde moze da se primeti da se na 2300MHz ne dobija isti skok performansi kao niza podesavanja.

2100MHz
2100.png

2200MHz
2200.png

2266MHz
2266.png

2300MHz
2300.png

Sa 2100 na 2200 se dobija +11GB/s write i +7GB/s checked.
2200 na 2266 se dobija +8GB/s write i +4.4GB/s checked.
2266 na 2300 se gubi vise od 9GB/s write i dobija +3GB/s checked uz greske. Pad performansi se desava zbog ECCa, koji pokusava da popravi greske, ali na kraju ne uspeva.
 
Da li je ovo OK ? Nesto mi visoka temp za 3070.
 

Prilozi

  • mem01.jpg
    mem01.jpg
    331.9 KB · Pregleda: 30
Poslednja izmena:
Ne vidimo max klokove u GPUz, ili slikaj tokom testiranja ili stavi da se prikazuju max vrednosti u GPUz. Da li si koristio komp dok je testiralo, posto ima oscilacija u GB/s?
 
Izmenio sam fotku GPU clock 1935Mhz, stavio drugu sa max vednostima. Koliko vidim ova moja rtx3070 toplija za +12c(lepo je kande rudarila) od Alisterove rtx 3070Ti
 
Moguce je da samo treba zameniti termalnu pastu. Obratiti paznju na tip termalne paste koje treba koristiti za GPU, izguglaj "pump-out issue".
 
Vraticu kartu, cujem ventilatore i na 1000 obrtaja. Zezancija mi je da rastavljam kartu a i ne znam koliko je uopste isplativo.
 
Lepo je sto ovo radi i na GNU/Linux (jer je Rust).

Probam posle.
Vraticu kartu, cujem ventilatore i na 1000 obrtaja. Zezancija mi je da rastavljam kartu a i ne znam koliko je uopste isplativo.
Jesi vratio kartu? polovnu?

Jer ja ni na novu nisam dobio garanciju... baja prodaje tako - nove neotpakovene ali nece da se cima sa ljudima. Naravno da je karta super jer je nova...
 
Nazad
Vrh Dno