Šta je novo?

Prodavnice tehničke opreme u Srbiji - loša iskustva

Ono što zakonom nije izričito zabranjeno, zakonom je dozvoljeno.
Ne znam što se toliko žalite na Tehnomaniju, sa njima nije bilo većih problema što se mene tiče.
U Nehruovoj na mestu današnjeg Univerexporta je bio neki Tehnomarket. Uzeo podlogu za miša, ekspresno se deformisala. Kupio neke nemačke baterije, sve procurile još u pakovanju. Pazario multifunkcijski štampač, pregorila elektronika koji dan po isteku garancije i još neke stvari... Kad mi je prekipilo posle štampača da odem i pitam "gospodu" kakvo to smeće prodaju, oni "zapalili".
Jedino što mi od njih nije pokvareno je stari USB Flash drive. U odnosu na svu sjajnu robu koju sam uzeo od njih, ovaj Flash drive dođe kao škart.
 
Nije ni protivno zakonu. Može i da se protumači da je proizvod prosto poskupeo, a na tu novu cenu da nude popust.
 
Poskupeo tako sto su odlucili da oni sami podignu cenu koja njima odgovara.
 
Nije protivno jer je zakon napisan upravo za njih. :)
 
Nije ni protivno zakonu. Može i da se protumači da je proizvod prosto poskupeo, a na tu novu cenu da nude popust.
Ne bas da mogu tako. Inspekcija proveri nabavnu cenu uredjaja i ako se stvarno promenila onda okej, ali ako nije onda ide kazna. Naravno ovo je tezak posao i inspekcija nema vremena da radi ovo.
 
Ma kakve inspekcije i kazne, svi su oni u dilu i prijave se rešavaju u kafani. Ja sam prijavio jednu firmu koja mi je naplatila nepostojeću ulogu i jedva izdala fiskalni račun pa im se ništa nije desilo. Pravda se isteruje samo na sudu i to je to.
 
Ne bas da mogu tako. Inspekcija proveri nabavnu cenu uredjaja i ako se stvarno promenila onda okej, ali ako nije onda ide kazna. Naravno ovo je tezak posao i inspekcija nema vremena da radi ovo.
Tako je.
Problem je, kao i uvek kod nas, to što ili nema ko da sprovodi zakon ili ga jednostavno sprovode selektivno.
 
U Tehnomaniji Uncharted ona stara trilogija 1078 dinara il itako nesto (fakticki 10$). Ja uzmem. Aaa nije nego 2400 🙄
 
Komp ga jos nema, porudzbina potvrdjena 30. avgusta! Ne znam sta da radim, kad im posaljem mail oni mi kazu da su iznenadjeni cak i sokirani kako je ovo moguce i da ce u najbrzem roku da mi kazu sta se desava. Posle par dana kad pitam zna li se sta jednostavno neodgovaraju. Status porudzbine je "spremno za slanje". Polako sticem utisak da sam ja naporan i da treba da prihvatim da ce mi to poslati kad budu hteli ili jednostavno mi nece ni poslati nikad jer im se moze. Razumeo bi cak i da nemaju, da se nesto neverovatno desilo da jave i otkazu. Tehnomanija(i njihove cerke)=bahatost.
 
Evo danas sam konacno saznao sta se desava, pre 2-3 dana im posaljem mail opet isto evo hitno ce da proverimo i ne jave se, i danas im se obratim prilicno grubo I kazem da ako mi ne dostave to u ponedeljak necu ni da prihvatim posiljku. Javljaju mi se i kazu proverili su i nemaju ga trenutno na lageru zato kasni!!!!!!! Komp je prodat 30. avgusta i potvrdjena posiljka, kasnije se status menja u spreman za slanje i onda ga kao nemaju na stanju. Jos mi nude zamenski uredjaj?! Nemam reci da ih opisem. Skoro mesec dana cekam isporuku svakog trenutka.
 
Naruceni zvucnici nema ih dve ipo nedelje,ako nekad dodju vracam ih nazad.U pitanju je emmi.
 
Javljaju mi se i kazu proverili su i nemaju ga trenutno na lageru zato kasni!!!!!!! Komp je prodat 30. avgusta i potvrdjena posiljka, kasnije se status menja u spreman za slanje i onda ga kao nemaju na stanju. Jos mi nude zamenski uredjaj?! Nemam reci da ih opisem. Skoro mesec dana cekam isporuku svakog trenutka
Srećom pa nisi unapred platio. Tek bi onda bilo vozanje i zezanje sa tvojim novcem...
 
Nije protivno jer je zakon napisan upravo za njih. :)
Mišljenja sam da su oni (ili barem vlasnik) učestvovao u pisanju zakona.
Ne bas da mogu tako. Inspekcija proveri nabavnu cenu uredjaja i ako se stvarno promenila onda okej, ali ako nije onda ide kazna. Naravno ovo je tezak posao i inspekcija nema vremena da radi ovo.
Bez namere da uvredim uvaženog kolegu ali: HAHAHAHA na ovo. Naravno izvinjavam se ako ne živiš u Srbiji. Mada ti piše Ns u imenu.
 
Ma kakva nabavna cena... pa nije samo to što utiče na krajnju cenu. Tu je i najam prodajnog i kancelarijskog prostora, magacinskog prostora, cena goriva, cena struje, radne snage, kredita...

Formiranje cena je slobodno, a žestoko se kažnjava (u Evropi) udruživanje radi povrede konkurencije, nameštanje cena i sl.
Drugačiji uslovi važe za firme koje imaju dominantan položaj na tržištu.
 
Direktno nabavna cena utiče na mp cenu u prodavnicama.

Nije da se nije dešavalo da na moje oči vidim da je bela tehnika otišla za 14% gore.
 
Evo danas sam konacno saznao sta se desava, pre 2-3 dana im posaljem mail opet isto evo hitno ce da proverimo i ne jave se, i danas im se obratim prilicno grubo I kazem da ako mi ne dostave to u ponedeljak necu ni da prihvatim posiljku. Javljaju mi se i kazu proverili su i nemaju ga trenutno na lageru zato kasni!!!!!!! Komp je prodat 30. avgusta i potvrdjena posiljka, kasnije se status menja u spreman za slanje i onda ga kao nemaju na stanju. Jos mi nude zamenski uredjaj?! Nemam reci da ih opisem. Skoro mesec dana cekam isporuku svakog trenutka.
Ako nude bolji komp po istoj ceni, prihvati... 😊
 
I mene ispalise u tehnomaniji posle mesec dana cekanja, samo mi obrisali porudzbenicu sa sajta. Kad pozovem kao bice uskoro al nemaju nikakav rok, valjda cekaju da sam odustanem, ne znam koja je fora sa zavlacenjem.
 
Posle mnogooo godina izbegavanja tehnomanije, slučajno naletim u ponedeljak veče na dobru ponudu za Braun el brijač. Proverim cene po netu, svuda po 5-6k cena viša. Pošto sam to i planirao da kupim, prelomim posle par sati i naručim. Znači porudžbina kreirana u 4:06 u utorak ujutru. Iskreno, pošto je pisalo da je isporuka do 7 dana, nisam gajio neka očekivanja. I sasvim nenadano, zove kurir posle 2 dana, u četvrtak, i isporučuje robu 🥳. Ja nevera, čak je i pakovanje bilo vakum, jer sam u napomeni napisao da ne želim otvaran i testiran uređaj. Ja još uvek u čudu 😃
 
Imam i ja da podelim
2020-08-23 porucujem kertridz za stampac. Inace su strava skupi, sada je cena 1600 na akciji, ni tada nije bilo bolje. Cena u tom trenutku 462rsd na totalnoj rasprodaji. Ja kupim 4 kom i platim karticom da bi me teze otkacili. Prolazi vreme, nista se ne desava. Kontaktiram ih, kaze lik da nema kod dobavljaca i da se ocekuje za mesec dana. Prodje mesec, oni promene status porudzbine u potvrdjen i to je to. Zvao posle opet, treba jos dve nedelje i tako me zavlace par puta. Na sve to, na sajtu stoji da je na stanju sve vreme i to po tim uzas cenama.
Tema me sada malo podsetila pa reko da kontaktiram da vidim sta ce mi reci, kaze riba "Potrebno je dve nedelje da roba stigne na naš lager, a nakon toga do sedam radnih dana za isporuku na kućnu adresu. Molim Vas za malo strpljenja". Zamolim je da pogleda datum porudzbine kao i stanje tog artikla, na sta sam izbacen iz chata i vracen posle minut kod iste devojke (mozda samo greska).
Sve u svemu, hitno ce kontaktirati kolege i bicu obavesten putem maila.
BTW, prekirsili su zakon tada jer su artikal oglasili kao rasprodaju. To smeju da urade samo za artikal koji se gasi i nece ga biti u ponudi nakon prodaje. Poenta je da rasprodaja znaci "kupi sada ili nikad". Oni uredno nastavili da prodaju.
Osim toga, kada probam da odem na porudzbenice, sajt mi ne dozvoljava. E posto ja nisam majmun, imam direktan link prema istoj pa imam i kopiju
 
Da li ćeš platiti unapred ili ne, ništa ne znači. Svakako će te okačiti ako to hoće. Možda čak i lakše ako uplatiš unapred, jer se igraju tvojim novcem.
 
Ja imam za sada loše iskustvo sa Dijaspora shop.
Jurim mašinu za sušenje veša i nađem kod njih najpovoljnije. Upitam preko chata da li imaju na stanju i dobijem potvrdni odgovor. Nakon pola sata naručim i platim da bi mi posle par dana poslali mejl gde kažu da nemaju na stanju i da im dolazi iz uvoza krajem meseca i da im javim odustajem li ili da zadrže rezervaciju.
Pošto mi nije hitno rekao sam da ću sačekati kraj meseca, a platio sam kreditnom i dug treba da pokrijem do novembra pa ću im dati priliku da ispoštuju. Svakako sam i u mejlu napomenuo da će dobiti negativnu kritiku.
 
To treba da ide u prvi post ove teme ili čak u samom naslovu. Nikad ne plaćati unapred tehničku opremu u Srbiji!
 
Ja imam za sada loše iskustvo sa Dijaspora shop.
Jurim mašinu za sušenje veša i nađem kod njih najpovoljnije. Upitam preko chata da li imaju na stanju i dobijem potvrdni odgovor. Nakon pola sata naručim i platim da bi mi posle par dana poslali mejl gde kažu da nemaju na stanju i da im dolazi iz uvoza krajem meseca i da im javim odustajem li ili da zadrže rezervaciju.
Pošto mi nije hitno rekao sam da ću sačekati kraj meseca, a platio sam kreditnom i dug treba da pokrijem do novembra pa ću im dati priliku da ispoštuju. Svakako sam i u mejlu napomenuo da će dobiti negativnu kritiku.
Revoltiran ovim iskustvom iz Tehnomanije odlucim da odustanem od kupovine kompa za sada. Kaze mi tasta da joj trebaju 2 klime 18-ice ja se onako izletim pa joj nadjem na eponudi najbolje opcije i uglavnom porucim 2 klime u Dijaspori, potvrdjena kupovina sve super, posle par dana i to vikend stize da ih nemaju i sto mi pominju da ce ih imati pocetkom ne znam kog meseca. Ja onda odlucim da uzmem iste klime u BC gr sa kojim imam samo pozitivna iskustva i narucim 2 dobijem potvrdu i pored proizvoda im je pisalo na stanju vise od 5. Pozvali su u ponedeljak-prvi radni dan i javili da uopste nemaju ove klime. Ovo su vec ozbiljne stvari, covek nesto naruci, ocekuje to, neko moze da zakaze i majstore a onda dobije hladan tus. Moja ranija iskustva su bila sta porucim to dobijem, ne secam se nijedne ovakve situacije ovo su novi momenti, Da napomenem da su u BC relativno brzo javili i sklonili ponudu, dok je u Dijaspori ostala ponuda sa oznakom proveri dostupnost.
 
Ništa neobično. Ni jedni ni drugi nemaju ništa na stanju jer nemaju ni svoje magacine. Zato su i jeftiniji od normalnih prodavnica.
Naručuju sa istog mesta - od uvoznika koji ima svoj magacin. Ako u međuvremenu nestane tamo, niko od tih online trafika ne može tu ništa da uradi.
 
Poslednja izmena:
Upravo tako, to su obicni zakupljeni lokali sa racunarom i telefonom...

I onda svaki desetak strana dodje neko i pita zasto kupuju ljudi u tehnomaniji...pa imaju magacin, kupis i odneses:ROFLMAO:
 
jer sam u napomeni napisao da ne želim otvaran i testiran uređaj.

Znaš koliko sam ja ovo puta hteo da stavim u napomenu, ali me uvek nekako bilo "sramota". Ali majke mi, cenim da nije loša ideja staviti Molim vas, samo fabrički zapakovan uređaj. Hvala

I baš sam se pitao da li neko to praktikuje. 😄
 
BC je unikat pojava kod nas jer s njima mozes da se cenjkas, i to zapravo stvarno bude dobra cena, tako da nisu bas za isti kos sa ostalima.

U poslednje vreme bas cesto kupujem kod njih jer cesto cena bude niza nego kod KP madjionicara.
 
Nazad
Vrh Dno