Šta je novo?

Procesor svakih par sekundi menja frekvenciju

Milosx6

Zapažen
Učlanjen(a)
18.10.2021
Poruke
3
Poena
22
Pre par nedelja mi se dešavalo da mi se komjuter isključi sam od sebe nakon 15ak minuta korišćenja i sekund pre nego što se iključi pisalo je nešto kao error message.

Na jutjubu piše da ta greška verovatno znači problem sa grafičkom kartom, međutim probao sam da ubacim drugu kartu i isto se isključivao sam od sebe.

Ne mogu da se setim tačno da li je već u to vreme kompjuter bagovao. Reinstalirao sam windows i opet se gasio, a onda sam zamenio matičnu i više se nije gasio ali primetio sam da mi pc baguje i koči kao kad se ram memorija prepuni, samo što je meni stanje ram memorije ok.

U task manageru se svaki čas frekvencija procesora menja sa 1,66 ghz, pa na 2,09 i na kraju na 3,70 koliko bi trebalo da bude uvek s obzirom da je u pitanju procesor: amd fx x4 860k. Gledao sam u power options- u u control panelu, sve opcije za uštedu energije su isključene tako da ne vidim razlog zašto bi se frekvencija menjala sama od sebe.

Molim vas ako neko ima neku sugestiju ili ideju šta bi moglo da bude bio bih veoma zahvalan



pc.PNG
 
Cool and Quiet beše u biosu opcija (da se izgasi) na tim FM procesorima. Izgasićeš te opcije za low power stanja. Ili iz power opcija Windowsa, stavi minimum proc frequency/state 99% da bude.

E sad, zašto ti grafika turira na 100% na tom screenshot-u?
 
Za GPU promeni driver, na jednom kompu koji održavam se sam updateovao softver za grafiku i nonstop je kucala na 100%. Vratio neku stariju verziju drivera i nema više problema
 
Cool and Quiet beše u biosu opcija (da se izgasi) na tim FM procesorima. Izgasićeš te opcije za low power stanja. Ili iz power opcija Windowsa, stavi minimum proc frequency/state 99% da bude.

E sad, zašto ti grafika turira na 100% na tom screenshot-u?
Hvala na odgovoru, probaću! Grafička je baš u trenutku slikanja otišla na 100% iz meni nepoznatog razloga, inače je oko 6%
 
Za GPU promeni driver, na jednom kompu koji održavam se sam updateovao softver za grafiku i nonstop je kucala na 100%. Vratio neku stariju verziju drivera i nema više problema

Za GPU promeni driver, na jednom kompu koji održavam se sam updateovao softver za grafiku i nonstop je kucala na 100%. Vratio neku stariju verziju drivera i nema više problema
Hvala do neba, spasio si me! :) Ko bi se toga setio. deinstalirao sam driver i sada je ponovo pc brz, i dalje u task manageru s vremena na vreme pišu promene frekvenije ali izgleda da to nema nikakve veze, videću sad da instaliram neki malo stariji driver! 🤩
 
Nazad
Vrh Dno