Hardver procesor i ITX ploča za TrueNAS

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

Nabukodonosor

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
10.12.2003
Poena
48
Jel moze preporuka za miniITX plocu i procesor za TrueNAS build na budzetu? Nas bi sluzi iskljucivo kao backup za slike sa nekoliko telefona, kao storage za multimediju (fullhd i 720p kolekcija), kao torrent klijent za skidanje, za radarr, lidarr, sonarr. Plex me ne zanima, jer u prostorijama gde gledamo filmove imam HTPC, a niko ne gleda filmove preko telefona ili tableta.

offline71

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
09.01.2010
Poena
28
Sve to što zahtevaš od NAS-a meni radi na celeronu j1800 i atomu 330 sa 4 gb rama,omv i dsm 6,tako da mislim da nemaš potrebe/razloga da ideš na truenas koji je ipak hardverski zahtevniji od ova dva.Imam i Nextcloud u dockeru.
Ali opet to je samo moje mišljenje,možda i nisam u pravu...

Nabukodonosor

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
10.12.2003
Poena
48
OMV mi je dosta komplikovan, potrebno je i Linux predznanje, koje ja nemam. DSM sam probao na nekoj staroj konfiguraciji, i to mi je OK, ali koliko se secam od tada, nije bas mogao da se stavi aktuelan DSM, vec neki stariji, kome je falilo dosta nekih aplikacija. Koje napajanje imas u tom bildu? Jesi merio nekada koliko trosi?

EDIT: Da, i sada vidim da je 7.0 aktuelni DSM, sto znaci da mora da se instalira prastari 6.

offline71

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
09.01.2010
Poena
28
Da trenutno je moguće instalirati DSM 6 pa neka podverzija,intel je po tom pitanju bolji od amd-a,ali koliko znam sve te aplikacije rade na 6-tici.Troše kao upaljač :),napajaju se preko trafoa za halogenu rasvetu od 100w i pico psu-a.Šta znam ni ja nemam neko linux predznanje ali mi je omv i doker/portainer lak za rad,a i imaš mali milion tutorijala koje do tančina objašnjavaju postupak.U stvari na omv sve to postoji kao plugin i instalacija je bukvalno jedan klik.Ako si iz bg- a rado ću ti sve to namestiti,naravno za dž.
Sad vidim da si iz Kraljeva,svakako ponuda za instalaciju ostaje,ako ti odgovara.

Troublemaker

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
01.02.2002
Poena
18
Ja sam za slične potrebe odabrao Asrock J5005, ali možeš i ploču sa nešto slabijim procesorom.
Ja sve vozim na DSM 6.2 u ovom kućištu, a u kućište staju dva hard diska od 3,5" i dva od 2,5".

Jedno vreme sam bio na OMV-u, ali DSM je neuporedivo lakši za korišćenje nakon što ga inicijalno namestiš.

offline71

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
09.01.2010
Poena
28
DMS 6.2 nije toliko outdate koliko mislim da ti stičeš utisak.7-mica se pojavila tek pre par meseci,koliko sam ja ispratio,i na 6.2 rade sve aplikacije koje si pomenuo u prvom postu.

Vrh Dno