Šta je novo?

ProBook 455 problem na 2.4GHz wifi-u

roksandiic

Poštovan
Učlanjen(a)
05.08.2020
Poruke
50
Poena
50
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5 1600X & Arctic Freezer 34 eSport
Matična ploča
Asrock B350 Pro4
RAM
Patriot Viper 2x8 3000MHz CL16
GPU
GTX 1660 Super Ventus XS
Storage
A2000 250GB & Toshiba P300 1TB
PSU
Cooler Master V650 V2
Kućište
Cooler Master MB511
Pozdrav, imam HP ProBook 455 G9, njime sam preko wifia povezan na Mtsov Zte H168N ruter/modem. Problem je sto jako cesto laptop ne moze da bufferuje videe na yt, da ucita slike sa neta ili da uopste ucita bilo koji sajt. Kada odradim speedtest brzina je 12-15Mbps down (od mogucih 20), na telefonu i desktopu sa istog mesta dobijam 20Mbps i sve radi dobro. Takodje na svim drugim uredjajima u kuci internet radi normalno i ni na jednom nisam imao ovaj problem. Da napomenem samo da kada se povezem na 5GHz na nekom drugom ruteru nema ovih problema i da sam sve drajvere za laptop skinuo sa HPovog sajta i vec sam probao da reinstaliram drajver za net. Laptop je jos u garanciji, da li ima nesto sto mogu da pokusam ili je bolje da odmah posaljem laptop na reklamaciju?
 
Ima li BIOS update? Može da bude drajver, a može da bude i da je jednostavno neka smetnja u signalu, gde držiš laptop u odnosu na ruter? Jesi li probao da si odmah uz ruter, kako tada radi?
 
Koliko sam ja shvatio nema ovaj ruter.
 
Промени браузер. Пробај Firefox.
Probao sam Brave, ista situacija. Probacu i Firefox.
Ima li BIOS update? Može da bude drajver, a može da bude i da je jednostavno neka smetnja u signalu, gde držiš laptop u odnosu na ruter? Jesi li probao da si odmah uz ruter, kako tada radi?
Ima jedna novija verzija bios-a, probacu i to. Probao sam laptop i u sobi iznad rutera i da je laptop odmah pored rutera i nista ne pomaze.
Koliko sam ja shvatio nema ovaj ruter.
Tako je, ruter nema 5GHz.
Inace kada sam skidao Brave i kada sam dosao do "downloading... x second remaining" vreme (u ovom slucaju x) je konstatno variralo, od 10-20 sekundi do 2-3 minuta. Kao da wifi adapter u laptopu uspori ili presane da radi na trenutke.
 
Стани, укључи у биосу бекап старог биоса пре апдејта.
Пробај са Линуксом
 
@:"Da napomenem samo da kada se povezem na 5GHz na nekom drugom ruteru nema ovih problema "
Nije do laptopa niti Windowsa.
Koliko se secam taj ZTE 168N je bio pre ovih Nokia sa optickim internetom i 5ghz?
 
@:"Da napomenem samo da kada se povezem na 5GHz na nekom drugom ruteru nema ovih problema "
Nije do laptopa niti Windowsa.
Koliko se secam taj ZTE 168N je bio pre ovih Nokia sa optickim internetom i 5ghz?
Jeste, dosta pre optike.

Odradio sam update biosa, zapravo su bile dve novije verzije od moje predjasnje, instalirao sam najnoviju verziju i zasada sve deluje okej.
Skinuo sam fajl od 1.2GB i svo vreme je konstantno brzina bila 17-18Mbps. E sad, da li je samo do bios-a ili mozda laptopu smeta neki drugi uredjaj u mrezi, to cu jos testirati. Hvala svima na pomoci.
 
Nazad
Vrh Dno