Šta je novo?

Problem sa zvukom na ploči ga b450m ds3h

takinada

Znamenit
Učlanjen(a)
12.04.2004
Poruke
264
Poena
1,045
Od pre par meseci mi je na ploči ga b450m ds3h počeo da zeza zvuk, odnosno samo desni kanal radi, a levi ne. Kako izvadim bananicu iz ploče i vratim, pojavi se zvuk i na levom kanalu. Nakon ponovnog uključivanja računara opet zvuk nestane sa levog kanala. Na forumima kažu da je problem do drivera koje M$ stavlja, da treba druge odabrati, koji već postoje u sistemu, i ne dozvoliti win-u da vrati njegove podrazumevane. Priznajem, nije mi uspelo u više navrata to da uradim. Molim za predlog, da li pazariti neku usb/pci zvučnu kartu ili ne?
 
Možda kontakt u konektoru, instaliraj Realtek drajver sa sajta ploče, ubodi u slušalice u neki drugi konektor, pokreni Realtek Audio menadžer, desni klik i Connector retasking, i izaberi slušalice/zvučnike
 
Probao da ubodem u sva tri konektora, menjao im namenu putem Realtek audio menadžera i opet isti scenario. Prorade oba kanala kad ubodeš bananicu, ali čim se pokrene PC, radi desni kanal, a levi jok. Nema pravila, mogu oba kanala da rade još po koje pokretanje, ali čim levi prestane da radi, mora bananica da se vadi i ponovo ubada da bi oba kanala radila.
 
skini DriverStoreExplorer.v0.11.79
skini ddu (display driver uninstaller) , https://www.wagnardsoft.com/DDU/download/DDU v18.0.4.9.exe iako te ne zeza displej, nego zvuk
skini realtek drajver sa https://download.gigabyte.com/FileL...9225.1.zip?v=f5b351b3a1db850d9ae432b9e76f58b3
restartuj u safe mode (ako ne znaš kako, odi na yt, i potraži windows10 restart in safe mode)
u safe modu,
pokreni DriverStoreExplorer.v0.11.79, izbriši sve u audio sekciji što se zove realtek (ne briši realtek lan drajver i ostalo što nije audio)
pokreni ddu, settings, čekiraj "prevent downloading driver from windows update"
izaberi audio driver u desnom gornjem padajućem meniju, realtek
nakon toga izaberi "clean and restart"
nakon restarta (u normal modu) instaliraj realtek drajver koji si skinuo sa linka iznad.
 
Poslednja izmena:
Svaka čast Kole.
Izgleda da neću morati da pazarim dodatnu zvučnu kartu.
Probao sam razna slična uputstva, ali bez rezultata. Ovaj metod se pokazao uspešnim i oba audio kanala rade i posle restarta.
Hvala i Rikiju na uloženom trudu.
 
Rikiju hvala, a meni alkohol!
 
Nazad
Vrh Dno