Šta je novo?

Problem sa zvukom na ASUS XONAR STX (i sa youtube-om).

JE3A

Slavan
Učlanjen(a)
23.05.2007
Poruke
75
Poena
310
Pozdrav svima.
Juce komp poceo da zeza, nemam zvuk uopste.
Koristim ASUS Xonar STX i do juce je sve radilo OK, a danas nista, a jos gore je kad ukljucim youtube, ucita 2-3 sekunde, pusti video 1 sec., ponovo ucitava i onda nestane video i dobijem poruku:
An error occurred, please try again later.
Reinstalirao sam drajvere od zvucne, onda mi se pojavio zvuk ali samo na aimp-u i nigde vise.
Izvadio sam STX iz kucista, probao sa integrisanom i nista, sad uopste nemam zvuka.
Sta bi moglo da bude?
***problem sa youtube-om sam sredio:
https://support.mozilla.org/en-US/questions/975381
ukratko...
YT started using Dynamic Adaptive Streaming over HTTP (dash)
a few years ago and this is what`s causing the problems.
You can download a script called Youtube Center that allows you to turn off dash.
Directly is there : https://addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/youtube-center/
***

Danas sam malo cackao drajvere i u aimp-u imam zvuk i u ASUS XONAR ASIO drajverima imam ton na svakom zvucniku (samo kad ih testiram!).
U volume control panelu nece da pusti zvuk, izbaci error: failed to play test tone.
Bilo da smanjim ili pojacam volume u donjem desnom uglu kod sata, nema zvuka uopste (samo u aimpu; nemam zvuk kad pustim video fajl ili neku igricu...testirao sam zvucnike sa MP3 player-om i rade na tom jack-u koji je povezan sa ASUS XONAR STX).
Ne znam sta da radim, ne znam sta bi moglo da bude...
(probao sam i sa starim ASUS ASIO drajverima i sa novim i opet isto-nemam zvuk, osim u aimp-u).

Unapred hvala na savetima.

Pozdrav
 
E da, samo da napomenem da imam zvuk na aimp-u samo u slucaju da u playback options za device stavim ASIO:ASUS Xonar ASIO Driver.
U drugom slucaju nemam zvuka uopste.
Je l' ima neko ideju sta bi moglo da bude?
Probao sam i sa integrisanom muzickom ali opet nemam zvuk uopste.
 
Malopre sam istalirao Winamp i izbacio mi je poruku odmah po instaliranju:
Bad DirectSound driver. Please install proper drivers or select another device in configuration.

A instalirao sam nove drajvere za zvuk juce, UNi Xonar 1822...
 
Kada odes na playback pa za device odaberes Asus xonar STX i ides na properties pa opet na properties jel ti stoji "This device is working properly."? Da li si sve podesio kao sto je bilo? Mozda da vratis neki stariji Uni xonar drajver sa kojim ti je radila kartica.
 
Ma sve je OK sa zvucnom, proverio sam je na drugom kompu.
Izgleda da moram da radim reinstall Windows-a.
Ovaj Windows vec drzi 2 godine, menjao sam dve graficke, dosta stvari instalirao i unistalirao, tako da vidim da je problem u drajverima posto mi u Winamp-u izbaci BadDirect Sound driver.
 
Najverovatnije je do njega cim ti ne vidi ni integrisanu.
 
Nazad
Vrh Dno