Šta je novo?

Problem sa zvukom - Gigabyte GA-F2A88XM-D3H?

biker

Slavan
Učlanjen(a)
20.07.2005
Poruke
1,151
Poena
360
Kupio sam pre dva dana ovu plocu u kombinaciji sa ovim procesorom:
CPU FM2 AMD Athlon™ X4 Quad-Core 750K.
Sve radi super, osim zvuka, na zvucnicima dobijam konstantno zujanje, stariji clanovi se sigurno secaju zvuka dial-up(a). Apsolutno nijedan drugi zvuk se ne cuje...kada iste zvucnike nakacim na telefon, drugi komp itd, sve radi kako treba. U device manager-u je sve ok, svi driver-i instalirani, nikakav problem. Cak, kada se na taj komp nakacim preko teamviewer-a, i pustim na njemu neki youtube, ja cujem zvuk kako treba, ali se na tom kompu i njegovim zvucnicima cuje samo najiritantnije zujanje.

U prilogu je screenshot audio podesavanja.

Capture_sound.PNG

Da li neko zna koji bi tu bio problem?
 
Dali dobiješ obaveštenje o tome gde i šta je uključeno kad priklučiš zvučnike ?
 
Da, obavesti me u koji port sam ukljucio
 
Da li si probao sa drugim zvucnicima ili slusalicama na tom izlazu?
Probaj da ubodes zvucnike u plavi ulaz, pa podesi da to bude izlaz (front speaker)
 
Probao sam i sa slusalicama i sa plavim ulazim, potpuno isto
 
ubaci drugu zvucnu za sitnu kintu i pevaj nije vredno zezanja za 500rsd
 
poigraj se podesavanjima ... sigurno ces resiti... desava se da se nesto pobrljavi, a vidi u device manageru sta ti prikazuje u audio uredjajima, probaj da deinstaliras i instaliras drivere, probaj u biosu mozda ti je prebaceno na front
 
Ja sam slican problem imao prvih dana koriscenja GA-F2A85XM-D3H. Menjao sam drajvere, cackao podesavanja, vec sam hteo da reklamiram plocu, a na kraju je problem resen rotiranjem 3.5mm prikljucka od zvucnika kako bi bolje legao u audio izlaz maticne ploce koji je fizicki dosta lose odradjen.
 
Stavljena druga i sada radi, ali cu ipak probati da izvucem plocu iz kucista, cisto da proverim da li neki kontakt pravi problem, kao sto je i malistev imao.
 
Nazad
Vrh Dno