Šta je novo?

Problem sa zamrzivačem

Novatech

Cenjen
Učlanjen(a)
29.01.2016
Poruke
1,451
Poena
110
Otac je pre par dana kupio zamrzivač za potrebe njega i babe, ali postoji neki problem sa njim. U pitanju je Beko zamrzivač:
Problem je u tome da sa strane probija neka kondenzacija, kao da iznutra vlaga probija ka spoljnoj strani zamrzivača. Sad šta činiti u slučaju da dobijemo zamenski? Šta je bolje u tom cenovnom rangu? Možda Gorenje?
 
Kod mojih se to dešavalo na starom zamrzivaču, samo leti čini mi se, a isto tako se spominje kao mogućnost i uputstvu za novi koji su kupili, Teško da će ti zameniti. Verovatno imaš dosta vlage u prostoriji.

Inače kad smo obilazili radnje letos, baš su nam Beko najviše nahvalili, ali smo se zbog dimenzija odlučili za Gorenje.

Jel taj tvoj beše ima onaj radijator pozadi ili je integrisan u stranici?
 
Otac je pre par dana kupio zamrzivač za potrebe njega i babe, ali postoji neki problem sa njim. U pitanju je Beko zamrzivač:
Problem je u tome da sa strane probija neka kondenzacija, kao da iznutra vlaga probija ka spoljnoj strani zamrzivača. Sad šta činiti u slučaju da dobijemo zamenski? Šta je bolje u tom cenovnom rangu? Možda Gorenje?
Gorenje zamrzivaci su sada Hisense. Original Gorenje su se pravili do pre 2 godine i sada se moze naleteti na neki original Gorenje.
 
Kod mojih se to dešavalo na starom zamrzivaču, samo leti čini mi se, a isto tako se spominje kao mogućnost i uputstvu za novi koji su kupili, Teško da će ti zameniti. Verovatno imaš dosta vlage u prostoriji.

Inače kad smo obilazili radnje letos, baš su nam Beko najviše nahvalili, ali smo se zbog dimenzija odlučili za Gorenje.

Jel taj tvoj beše ima onaj radijator pozadi ili je integrisan u stranici?
I mi smo imali takvih problema na starom zamrzivaču pa se zato i otac plaši da će krenuti da se stvara led na tom mestu.
Zamrzivač je u kući u hladnoj sobi, takoreći idealni uslovi za rad.
Rekli su da će ponovo pozvati pre nego što dođu, ali će naplatiti izlazak ako procene da je reklamacija neosnovana. Ja mislim da to nije neosnovana reklamacija?
 
Je l' postoji neko uputstvo za taj zamrzivač? Tu bi trebalo da su navedeni temperaturni i drugi preduslovi za pravilan rad tog zamrzivača. Temperatura je jedan od njih, drugi je vlažnost.
 
Najverovatnije je kondenzacija iz vazduha u prostoriji i to se dogadja na onoj strani blizu zida jer je slabo strujanje vazduha.
 
Ako bi se stvarao led sa strane, (ne oko gume) to bi značilo ili da nije dobra izolacija u zidovima (cenim, nisam stručnjak) ili je prostorija suviše hladna. Što se tiče temperature, pošto je njegova klimatska klasa SN-T, znači da je radna od 10-43'C. Na specifikaciju vlažnosti okruženja nikad nisam naišao.

EDIT: Vidi u uputstvu koliko da ostaviš prostora do zidova.
 
Napisao je da je prostorija hladna a pitanje je koliko se i otvara ta prostorija a još ako je zamrzivač postavljen uz spoljašnji zid. To što je radna temperatura znači da kompresor u tom temperaturnom opsegu obavlja svoju funkciju, da je 45°C vrteo bi u prazno jer ne može da ohladi gas (radi a ne hladi).
 
Najverovatnije je kondenzacija iz vazduha u prostoriji i to se dogadja na onoj strani blizu zida jer je slabo strujanje vazduha.
Mislim da nije kondenzacija iz vazduha, onda se ne bi stvarala uvek na jednom specifičnom mestu. Dešava se na levoj bočnoj strani, gledano od napred, ona nije blizu zida. Postoji kao neka fleka/pečat gde probija ta vlaga.
 
Prema svemu sudeći dobijamo drugi zamrzivač. Pa me zanima u slučaju da odobre neki drugi uz eventualnu doplatu, šta uzeti sa njihovog sajta?
 
Nazad
Vrh Dno