Šta je novo?

Problem sa WD book

saddamnsliman

Slavan
Učlanjen(a)
20.02.2006
Poruke
142
Poena
320
Moja oprema  
CPU & Cooler
Zilog Z80
GPU
Ferranti ULA 9000
Pristup internetu
  1. Modemska 56k veza
tokom kopiranja velike količne fajlova , sa jednog eksternog na drugi , pukla je veza WD book-a sa računarom
hteo sma daponovim kopiranje medjutim prijavio mi je da ima problem i da zbog toga upis nije moguć
. probao sam check disk medjutim problem je sledeći
i to se javlja i pri korišćenju drugih toolova (npr mini tool)

checkDisk will work now with drive: M:
M:\ Volume Label: My Book, File System: exFAT
Volume Serial Number is 1461-58D9
Windows is verifying files and folders...
Volume label is My Book.
An unspecified error occurred (766f6c756d652e63 3f1).
Check Disk: Unable to Finish
Check Disk Failed


napomena iz windowsa traži unmount medjutim odmah an startu em izbaci i kao da se ponovo mountuje . pristup disku imam , pristup nekim fajlovima takođe . WD drive utilities nije našao grešku medjutim ne poseduje mogućnost popravke
sad sam probao
https://alternativeto.net/software/checkdisk/about/ alternativu i pri ejdnoj ociji rijavljuje isto što i mini tool kao i windows chkdsk medjutim u jednoj opciji prijavljuje "drive in use" a ne vidim kako je "in use"
 
Poslednja izmena:
Skini HDSentinel i vidi očitava li on šta... Velika je verovatnoća da je nešto sa hardwareom.
 
Sentinel vidi taj disk i prikazuje osnovne informacije o njemu ali vrši nazdor zdravlja ( ne znam kako to da selektujem ,to mi je čest problem sa eksternim diskovima)
 
Nisam dobio notifikaciju da si odgovorio...

To ume da zavisi od diska do diska odnosno do "elektronike"/kontrolera koji ne dozvoljava taj nivo pristupa. Iskren da budem ne znam šta da ti kažem. Možda da probaš formatiranje diska. Što se tiče fajl sistema, stavio bi NTFS sem ako nemas neko ograničenje da neki drugi sistem ne može da piše na NTFS. I zbog mogućnosti da je nešto neispravno sa diskom/elektronikom ne bi mu verovao za bitne podatke.
 
Shuck-uj ga i direktno na kompu vidi šta se dešava.



Pride, obavezno proveri (kad izvadiš) koji disk je unutra jer bilo je nekih koji nisu smeli da dobijaju 3.3v signal (inače izgase disk) pa moraš da izvučeš 3.3v žicu sa sata napajanja ili da prelepiš taj konektor.

 
zaboravih reći , ono meni prvenstveno pravi problem je nemogućnost pokretanja chkdsk , jer poruka koju sam prethodno stavio


checkDisk will work now with drive: M:
M:\ Volume Label: My Book, File System: exFAT
Volume Serial Number is 1461-58D9
Windows is verifying files and folders...
Volume label is My Book.
An unspecified error occurred (766f6c756d652e63 3f1).
Check Disk: Unable to Finish
Check Disk Failed


se javi posle maltene desetak sekundi . prvo chkdsk traži da se disk " dismountuje" . nakon što kažem yes posle 10-20 sekundi mi izbaci tu poruku i disk se opet prikopča na komp .
 
Iskreno, ne mogu da se setim da li se vidi eksterni HDD iz Safe Mod-a (sa Command Prompt).
Nisi napisao koji je win, ali imaš na google kako da uđeš u Safe mod with Command prompt ako ne ide sa F8. Odatle probaš Chkdsk i eliminišeš da ga ne blokira nešto iz Windows-a ili od pokrenutih programa.

Glupo pitanje, da li si probao iz eksplorera, desni klik na eksterni, properties pa Check. Ne verujem da će da radi ali to je par sekundi a windows zaglupi i zbog kiše :)
Takođe prođi ga sa malwarebytes za svaki slučaj.
Probaj obavezno i: sfc /scannow
Za diskpart nisam baš siguran da li pomaže ovde. Meni je pre neki dan posle update na win 10 'ladno prekrstio D: particiju na readonly. Uglavnom ako budeš morao da formatiraš a budeš imao problema trebalo bi sa diskpart da možeš to da odradiš.
Kako si opisao šta se desilo, verovatno će morati format, onda češ znati da li je preživeo. Zato sam i gnjavio klince zadnjih 20 godina da se prvo odjave pa onda da čupaju napolje :)
 
Updejt situacije .
HDD sentinel sam naterao da vidi disk . očitao je d aje zdralvje 100% i prošao je extended test .
izguglao sma da se prolem neispravnog rada chkdsk javlja kod Win7 (kojeg ja imam) i da je problem rešen u kasnijim windowsima


medjutim an tom linku en mogu d askontam akko d askinem taj Uexfat.dll
Iskreno, ne mogu da se setim da li se vidi eksterni HDD iz Safe Mod-a (sa Command Prompt).
Nisi napisao koji je win, ali imaš na google kako da uđeš u Safe mod with Command prompt ako ne ide sa F8. Odatle probaš Chkdsk i eliminišeš da ga ne blokira nešto iz Windows-a ili od pokrenutih programa.

Glupo pitanje, da li si probao iz eksplorera, desni klik na eksterni, properties pa Check. Ne verujem da će da radi ali to je par sekundi a windows zaglupi i zbog kiše :)
Takođe prođi ga sa malwarebytes za svaki slučaj.
Probaj obavezno i: sfc /scannow
Za diskpart nisam baš siguran da li pomaže ovde. Meni je pre neki dan posle update na win 10 'ladno prekrstio D: particiju na readonly. Uglavnom ako budeš morao da formatiraš a budeš imao problema trebalo bi sa diskpart da možeš to da odradiš.
Kako si opisao šta se desilo, verovatno će morati format, onda češ znati da li je preživeo. Zato sam i gnjavio klince zadnjih 20 godina da se prvo odjave pa onda da čupaju napolje :)
Nešo
meni komjuter sa win7 64 Vidi HDD medjutim ne da pokrenem chkdsk .. posle pokretanaj odmah ispada . nisam probao sfc moram priznati
 
Probaj iz Safe Mod-a sa Command Prompt-om.
Samo drži F8 dok se pali kompjuter, izaberi opciju i onda probaj chkdsk.
 
Da li neko zna kako da iskopiram Uexfat.dll i pretabam stari faj u windows/system 32 ? . Traži admin prava?!
 
Da li neko zna kako da iskopiram Uexfat.dll i pretabam stari faj u windows/system 32 ? . Traži admin prava?!
Nema potrebe da menjaš sistemske fajlove da bi odradio nešto tako jednostavno.

1. Skini strelec tools odavde. Šifra za RAR arhivu je strelec
2. Skini rufus odavde.
3. Napravi boot USB tako što ćeš rufusom spržiti WinPE10_8_Sergei_Strelec_x86_x64_2022.01.03_English.ISO na USB flash od barem 4GB.
4. Bootuj sistem sa USB flash-a koji si napravio i iz menija odaberi prvu stavku.

Podignuće se portabilni Windows 10 sa mnoštvom alata uključujući i chkdsk koji ti je potreban. Ono što ti je @dzonihsv predložio je najbolje rešenje. Izvadi disk iz kućišta i nakači ga direktno na komp. Elektronika koja se nalazi na tim eksternim diskovima ograničava pristup svim funkcijama diska. 99% problema sa eksternim diskovima se upravo tako rešava a negde je to i jedini način.
 
Nazad
Vrh Dno