Šta je novo?

Problem sa vodenim...

emaniac

Slavan
Učlanjen(a)
30.01.2005
Poruke
2,139
Poena
379
Dakle, TT 745 komplet...(bez nepotrebnog hejsta, ako moze)
Sve je radilo kako treba na staroj masini, Venice 3200+
Idle/load temperature su bile u ocekivanim granicama.
Sad ovim hladim OC-ovan 2180 i ne svidja mi se kako sve radi.
CoreTemp 0.96.1 pokazuje idle temp 25-28C, dok posle ~20minuta Orthos-a meri 57-62C !
Tri puta sam proveravao da blok naleze na cpu sasvim korektno kao i da se pasta rasporedila ok. Na dodir, blok je vrlo mlak, kao i vazduh iz hladnjaka.

Sta moze biti uzrok ovakvoj razlici idle/load ?

Napomena - cpu blok je iz 735 kompleta, stavio sam njega jer ima vise 'mesa', deblji je, ali mu je i kanal kraci, tj. manja je dodirna povrsina s tecnoscu za hladjenje.
 
Moguce da ti je B2 revizija procesora koja se prilicno dobro greje.. i dal si polirao proc i bazu wb-a?
 
Poslednja izmena:
Dakle, TT 745 komplet...(bez nepotrebnog hejsta, ako moze)
Sve je radilo kako treba na staroj masini, Venice 3200+
Idle/load temperature su bile u ocekivanim granicama.
Sad ovim hladim OC-ovan 2180 i ne svidja mi se kako sve radi.
CoreTemp 0.96.1 pokazuje idle temp 25-28C, dok posle ~20minuta Orthos-a meri 57-62C !
Tri puta sam proveravao da blok naleze na cpu sasvim korektno kao i da se pasta rasporedila ok. Na dodir, blok je vrlo mlak, kao i vazduh iz hladnjaka.

Sta moze biti uzrok ovakvoj razlici idle/load ?

Napomena - cpu blok je iz 735 kompleta, stavio sam njega jer ima vise 'mesa', deblji je, ali mu je i kanal kraci, tj. manja je dodirna povrsina s tecnoscu za hladjenje.

Razlika Idle load treba da ti bude oko 25C, pa cak i 30C. Moze biti da posto hladis i grafiku i CPU da ti se voda malkice vise zagreje. Pokusaj nabaviti neki merac temperature i izmeriti koliko je voda. moguce je da sada kada imas dual core procesor hladnjak malo losije radi posao. Vazduh iz hladnjaka ne vredi da "meris" rukom, moze biti sveka 3-4C topliji, pa da se tesko oseti razlika.
 
Dakle, TT 745 komplet...(bez nepotrebnog hejsta, ako moze)
Sve je radilo kako treba na staroj masini, Venice 3200+
Idle/load temperature su bile u ocekivanim granicama.
Sad ovim hladim OC-ovan 2180 i ne svidja mi se kako sve radi.
CoreTemp 0.96.1 pokazuje idle temp 25-28C, dok posle ~20minuta Orthos-a meri 57-62C !
Tri puta sam proveravao da blok naleze na cpu sasvim korektno kao i da se pasta rasporedila ok. Na dodir, blok je vrlo mlak, kao i vazduh iz hladnjaka.

Sta moze biti uzrok ovakvoj razlici idle/load ?

Napomena - cpu blok je iz 735 kompleta, stavio sam njega jer ima vise 'mesa', deblji je, ali mu je i kanal kraci, tj. manja je dodirna povrsina s tecnoscu za hladjenje.

zavisi koliko ti je ocovan?koliko si mu dao napona?ako je samo na 3ghz onda su ti temperature jace nego sto bi trebale biti.
 
Poslednja izmena:
Cpu-Z kaze da je revizija M0. Nije polirano nista. Proc radi na 1.375V. Nesto mi 25-30C razlike zvuci mnogo??? Zar ne treba da bude maX 15C(video negde na XS)?
 
Cpu-Z kaze da je revizija M0. Nije polirano nista. Proc radi na 1.375V. Nesto mi 25-30C razlike zvuci mnogo??? Zar ne treba da bude maX 15C(video negde na XS)?

Moze da bude 15C ako stimas cifre ili drzis CPU na def. Recimo da kod phase change hladjenja bude i po 40-50C. Isaprivac bude na -50C, a jezgra u opterecenju na -10 do +5C. Razlog je visok napon i ogromna potrosnja, a toplota prolazi preko povrsine jezgra koja je mala i ima ogranicenje i zbog toga mora da se javi razlika temperatura da bi imao dovoljan prolaz toplote. Nije isto "proterivati" 60W kroz 150mm^2 i 200W kroz istih tih 150mm^2. Tvoj procesor naravno ne trosi 200W, ali tako overklokovan sigurno trosi 100-120W i eto tebi razlike od 25C. Ako ti je u sobi +25C i dodaj da je voda 5-6C iznad, dolazis do 25+5+25=55C. Mislim da se teorija i praksa ovde dosta dobro slazu.
:wave:
 
Sudeci kakvu bazu ima vecina TT-a, odradi ti tu jedno poliranje bloka, a moze i procesora, trebao bi dobiti na temp sigurno ako je blok ima losiju povrsinu.
 
Znaci, sve je u redu. Dzabe sam dig'o dzevu :D
Probao sam malo(vise) da olabavim srafove i load se spustila na 57C a idle skocila na 28C. Jos uvek ne mogu blok da pomerim rukom, znaci da lezi ok, nisam previse opustio.
Da li postoji mogucnost da IHS ne naleze dobro na jezgro ili nesto slicno, kao sto rece Dekara pre neki dan?
 
Evo samo da javim da sam spustio load temperaturu na 52-53C (bila 57-62C).
Vratio sam originalni blok iz 745 kompleta, predhodno malo(vise) poliran.
Tripujem da je visoka temperatura bila zbog kraceg kanala u bloku...
 
Nazad
Vrh Dno