Šta je novo?

Problem sa Samsung T220 HD

Zli bokser

Slavan
Učlanjen(a)
06.10.2005
Poruke
1,037
Poena
350
Evo upravo sam uzeo ovaj monitor, zadovoljan sam naravno. Ali imam jedan problem sa DVI konekcijom...

Kada koristim neke aplikacije (Firefox, Opera, Word i sl) desava se prekid signala! Samo se na 1s slika ugasi slika i pise 'DVI no signal' i opet vrati. I tako konstantno dok koristim te aplikacije, pogotovo u Web brauzerima, dok na standby-u na desktopu se to ne desava. Uzasno je iritirajuce!

Tv mi normalno radi, ukljucio sam obican antenski analogni kabl od kablovske i sve je ok. Inace instalirao sam drajvere koji su dosli uz njega, a imam Ati 2600pro grafiku sa najnovijim drajverima.

Jel zna neko do cega je to? Da li je nesto softverski sto ja ne znam ili da zovem servis?
Hvala
 
Poslednja izmena:
Meni se to dešava na mom Asusu ali samo kad pokrenem igru pa pre startovanja igre...to bi trebalo da je normalno ali kod tebe je verovatno do drajvera..probaj sa 8.12 drajverima..kod mene nema nikakvih problema sa njima.
 
Imao sam instaliran taj najnoviji 8.12 drajver. Pokrenuo sam par igara i nije bilo u njima problema. Najgore je u ovim aplikacijama sto sam gore naveo. A kad ukljucim Word, onda se slika skroz iskljuci!
 
Probaj preko VGA ulaza ako ne pravi problem onda je do DVI-ja i naravno reklamiraj ga....
 
Imao sam nesto slicno na T220. Gubio se signal pri startovanju, pa se nekad vracao sa dizanjem win-a, nekad ne. Kad se ne upali sa win-om pokrenem neku aplikaciju (opera npr.) vrati se slika. Ponasao se kao da reaguje na promenu svetlosti. Recimo, ode u screen saver koji je taman i potpuno se zacrni, zatim samo trepne, pokusa da se vrati ali se opet zacrni i tako perodicno svakih 4-5 sekundi.

Menjao sam kablove, sredjivao drajvere, cak i svez windows stavio. Nista nije pomoglo. Prikacio potom na druge racunare i isto se ponasao.

Nemoj puno da razmisljas, nosi na reklamaciju. Posto imas slucaj kada se probelm 100% manifestuje (Word), to napomeni kad budes predavao.

Moj je bio gotov za 10 dana i sada radi savrseno.
 
Poslednja izmena:
Prebacio sam na VGA kabl i radi bez prekida sad. Par ljudi mi je napomenulo da je mozda do graficke kartice taj problem sa DVI, sto mi ima smisla ali nisam jos stigao da ga proverim na nekom drugom kompjuteru.
Mada kada ti kazes da se tebi to takodje desavalo nevezano na kom je kompu, znaci da je ipak do monitora...
 
Evo da i ja budem koristan. Imam svez slucaj:
1. Kupio sam ViewSonic VA2226w koji se ponasao ovako: prikljucen na graficku ATI 9600XT preko DVI prikljucka; ja ga tokom normalnog rada iskljucim (slucajno ili namerno) na glavno power on/off dugme i kada ga ponovo ukljucim lampica kod dugmeta se ne vraca iz zute u plavu boju (monitor se ne budi) i na monitoru samo pise NO SIGNAL. Da bih ga ponovo probudio moram da iskljucim pa ukljucim racunar. Nije nista drugo pomagalo.
Sve se ovo nije desavalo kada ga na istu karticu prikljucim preko VGA prikljucka (direktno, ne preko adaptera). Dakle, tada mogu da mu radim sta hocu, normalno se budi.
Pomislio sam da monitor istovremeno povezem sa oba kabla (VGA tj D-SUB i DVI) na istu graficku (koja ima obe vrste prikljucka), ali to nije pomoglo da se monitor budi preko DVI izvora; samo se automatski prebacio na D-SUB izvor.
2. Odneo sam monitor kod drugarice koja ima neku ATI X1600 (tako nesto) sa DVI i D-SUB prikljuckom; monitor se perfektno ponasao kako god da sam ga povezivao, gasio, palio...
3. Kupio sam novi komp sa nVidia 9600GT; nikakvih problema sa budjenjem monitora (DVI naravno)...

Zakljucak: PROBAJ monitor kod nekog drugog. Moj se pokazao kao ispravan.
 
Monitoru je svejedno koju ti aplikaciju koristis al grafickoj nije... Grafika je najsumnjivija, nju zameni pa probaj.
 
Nazad
Vrh Dno