Šta je novo?

Problem sa RX470 i kupovina nove grafičke

Rakisha

Zapažen
Učlanjen(a)
02.09.2021
Poruke
10
Poena
24
Pozdrav svima,imam RX470 4gb kod sebe jedno 3 godine koja je se pokazala dobro u nekim igrama koje volim da igram do nedavnom,pre nekoliko meseci tokom gejmpleja FPS je poceo da pada naglo i igra je krenula da baguje,u prvu pomisao palo mi na pamet da je do neta,medjutim testiranjem druge igre isto je FPS slab.Grafička je postala glasnija i svaku zahtevnu igru vise nije moguce igrati jer nakon 10 min racunar se gasi.Startovanjem Furmarka ni sekunda ne prodje a da se ne ugasi komp.Temperature sam pratio nekako uz HW monitor tokom igre i izbijala je do 90 stepeni.Pastu nikad nisam menjo nit sam imo vremena.Napajanje mi i nije nesto posebno jako LC 600w,al ne verujem da je ono moglo praviti probleme.Sad gledam da uzmem nesto jacu graficku za ovaj moj komp i nasao sam RX 580 8gb nitro preko KP al vecini njih treba da se menja pasta isto.Sta mi vi predlazete ,koliko je sigurno uzeti jacu grafu i zameniti pastu i dal se moze sta uraditi sa ovom mojom trenutno?
 
Zameni pastu prvo, to ti je laksa opcija.
 
U redu uradicu i to,nego sto hocu i jacu graficku da uzmem na KP a paste su im pri kraju,je li postoji nesto sto bih trebao znati,paziti se,da li ce raditi normalno i nakon zamene paste i koliko dugo?
Platio sam i masjtorski ocistili, jos sam zamenio i napajanje i ventilatore, pa je kostalo malo vise, ali bolji je nego kad sam ga kupio kako su uradili.
Graficka sa 90+ stepeni pala na 50-60 kad igram..
 
... da ne otvoram temu 🙏da li u zemeni vredi doplatiti 60e ili 80e (druga u garanciji vise od god. dana) za rtx 1660?
 
1660 nema rtx :)
 
Gtx :giggle:
 
procene nisu dozvoljene
 
Nazad
Vrh Dno