Šta je novo?

Problem sa restartom

PHENOM II

Cenjen
Učlanjen(a)
15.08.2009
Poruke
269
Poena
169
Imam neki stari komp g-force4 grafa,256 Mb ram memorije,ploca je neki MSI neznam tacno koji model i nebitno je,procesor AMD athlon.Napajanje je kinez.E sad probem je u tome sto komp podigne sistem i onda kad treba da udje na radnu povrsinu dolazi do pucanja tako sto se pojavi plavi ekran.Do sistema nije sigurno jer sam podizao sistem sa razlicitih diskova.Ako neko ima predolog sta bi mogloda bude.
 
Kako mislis podizao sistem sa razlicitih diskova... ubacivao vise diskova u tu konfiguraciju i onda od 0 instalirao windows ili..?
Jel hoce da udje u safe mode?

-Proveri hard disk (pusti sa hirens boot-a odgovarajuci program)
-RAM (memtest ili goldmemory).
-Probaj sa drugim napajanjem.
-Instaliraj opet windows "od nule" ako je disk prosao test.
 
Proveri memoriju (RAM). Sta pise na plavom ekranu ? Jel se spominje mozda driver za graficku ?
 
Zameni napajanje,izvadi memoriju,malo je oprezno ocisti,i proveri dal su svi kondenzatori na grafickoj karti i maticnoj ploci citavi (da nisu iscureli).Ja licno tipujem na memoriju ili napajanje...probaj pa javi :]
 
elektroliti na ploci ili bad block oko boot sectora
 
Pronadjen problem u pitanju je bio hard disk jo sto mi je problema napravio.

Malo sam zakasnio (sad sam video temu), inace, u najvecem broju slucajeva kad se tako ponasa krivac je hard disk (bar po mom iskustvu). Hoce tako da zeza hard ako recimo nestane struje ili se nasilno gasi komp.... Imao sam dosta takvih slucajeva :D Bitno da si nasao sta je problem.
Pozdrav!
 
Pa da znas li samo kolikome zezao i iso mi na zivce ,znaci krene da podize sistem i kad treba da se pojavi radna povrsina izbaci plav ekran i zakuca.Ali na svu srecu problem je resen.
 
Pa da znas li samo kolikome zezao i iso mi na zivce ,znaci krene da podize sistem i kad treba da se pojavi radna povrsina izbaci plav ekran i zakuca.Ali na svu srecu problem je resen.

Vazno da je resen problem, ja sam kasno video temu, krastavac. Ali ajde, nekad moramo i na tezi nacin da nesto resimo :D
 
Malo sam zakasnio (sad sam video temu), inace, u najvecem broju slucajeva kad se tako ponasa krivac je hard disk (bar po mom iskustvu). Hoce tako da zeza hard ako recimo nestane struje ili se nasilno gasi komp.... Imao sam dosta takvih slucajeva :D Bitno da si nasao sta je problem.
Pozdrav!

I obicno padne particija :)
 
Ma koji getdatabeck nema od toga nista,skoro sam vadio neke podatke i bas to sto je meni trebalo i bilo je novieg datuma nema sanse da vrati.A neke poodatke od pre 5 godina vraca drama ziva.
 
EASEUS DATA RECOVERY WIZARD PROFESSIONAL je (po meni a dosta dugo se bavim time) najbolji program za vracanje podataka (get data back,recuva i ostali su malo dete za njega), a najbolje od svega je sto je jako prost za upotrebu, a vraca sve zivo (RAW particije, formatirane po nekoliko puta itd.)

Ne kazem da je najbolji na svetu, ali sve sto mi treba odradim sa njim....

http://data-recovery-software-review.toptenreviews.com/, po ovom nekom testu je na 4. kao mestu, mada gledajuci dole po karakteristikama, gotovo je najbolji....
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno