Šta je novo?

Problem sa povezivanjem na net (Ubee ruter)

rogi23

Slavan
Učlanjen(a)
08.01.2006
Poruke
245
Poena
320
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
U ponedeljak sam produžio ugovor sa SBB-om i uzeo sam EON paket. Zamenili su mi Ciskov ruter sa Ubee ruterom.
Sutra dan sam primetio da se računar teško povezuje na net posle restarta. Treba mu 10-tak minuta da počne normalno da funkcioniše net, a moram i da isključim ruter na dugmencetu i ponovo da ga uključim.
Reklamirao sam kod SBB-a i donosili su mi 2 nova rutera, ali ista stvar. Terenski radnik mi je rekao da je problem sa mojim računarom.
Sa Ciskom koji sam koristio 3-4 godine nikada nisam imo nikakv problem. Preko ovog rutera Wi Fi radi normalno.
Pokušao sam reinstalaciju Debian 10 xfce 64 bit, ali mi je pri instalaciji izbacio sledeću grešku
Untitled.jpg.

Onda sam promenio disk i instalirao sam Debian 10 MATE bez ikakvog problema, ali opet pri podizanju sistema prvi put nije hteo da se konektuje na net. Onda sam restartovao računar i prešao na W10 i tamo nije hteo da se konektuje dok nisam uradio on/off na ruteru. evo sada radi OK. Verovatno do sledećeg restarta. Ovo sve traje od ponedeljka.
https://www.speedtest.net/result/10795613047.png

Računar je sastavljen u martu prošle godine:

CPU: AMD Ryzen 3 1200
MoBo: Asus PRIME A320M-K
RAM: 16GB
VGA: nVIDIA 710GT
HDD: Western Digital Blue 1TB Patriot Scorch 128GB

Ako može neka sugestija, pomoć?
Hvala unapred.
 
Postavi na ruteru DNS na 8.8.8.8
Ili statičku IP i DNS na računaru.


Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Hvala.
Probao sam. Ništa se nije promenilo.
 
Otkrio sam u čemu je problem.
Na Windows 10 mi se pojavila ikonica u exploreru Media server. Kako malo koristim Windows, a u Linuxu mi se ne pojavljue, nisam odmah primetio.
Posle 20 restarta na Windowsu konektovao sam se na net, ali u exploreru se nije pojavila ikonica za Media server. I onda sam je isključio u ruteru jer ne znam čemu služi i ne zanima me, a kada je nema u W10 exploreru, radi mi net.
Možda nekome zatreba.
USB_MediaServer.jpg
 
Nazad
Vrh Dno