Šta je novo?

Problem sa plocom P55-UD3

SS1984

Slavan
Učlanjen(a)
24.02.2008
Poruke
73
Poena
310
Pozdrav svima!

Imam problem sa plocom Gygabyte P55-UD3 http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3164#sp

Naime, imam 2*2gb ram memorije dd3 i hteo sam da uzmem novu memoriju da imam 8gb. Prvo sam uzeo kingston hyperx fury 8gb 1600mhz i kad sam je ubacio (pre toga sam izbacio stare) komp bi krenuo da ucitava do memory testing, napisao ok i onda bi se restartovao i tako bi nastavio sam pretpostavljam dok ne crkne, ucita do memory testing pa reboot. Pri tom, ne mogu da udjem u bios. Update-ovao sam BIOS u F9 verziju...HDD imam SSD i ubacen je u ACHI mode.

Mislio sam da je zbog velicine sticka pa sam otisao u prodavnicu i dali su mi da probam 1x4gb memoriju KVR13N9S8 koja je na 1333mhz, ali kad sam nju ubacio javio se isti problem. Poceo bi da ucitava i onda reboot i opet nisam mogao da udjem u BIOS jer rebootuje ranije.

Da li neko zna u cemu je problem?

P.S. Sa mojom memorijom 2*2gb komp normalno startuje windows.
 
Posto kaze da za 4 slota prima ukupno 16GB (4x4GB), znaci da ne prima module od 8GB.

Verovatno je izbirljiva sto se tice memorije. Najsigurnije ti je da nadjes i dodas jos 2x2GB, ne vredi da se nerviras i isprobavas module.
8GB memorije je danas sasvim dovoljno, pogotovo ako ne radis u nekim specificnim hardcore programima koji jedu ram.
 
Hvala puno na odgovoru!

Hoce li biti problema ako uzmem drugi brend memorije s obzirom da imam mushkin enhanced, a nju je tesko naci?
 
Najverovatnije nece. Gledaj da uzmes onu memoriju koja radi na istoj frekvenciji i istim latencijama.
 
Nazad
Vrh Dno