Šta je novo?

Problem sa performansama ryzen 5 5600x gtx 1080ti

Fygaroo

Poštovan
Učlanjen(a)
14.07.2018
Poruke
691
Poena
80
Ovako drug poseduje racunar na kom igra najvise apex legends, na sletanju je pre imao oko 120-160 fps a sada ima 40fps, kada sleti fps se donekle stabilizuje ali varira od 90-165 sto pre nije bio slucaj.

Probao sam igru da stavim i na drugi ssd ali problem ostao.

Probao sam 3d mark time spy, cpu score je dobar ali gpu score mu je za 1500 manji od proseka.
Stavio sam kod njega moj gpu 3070 i imao je 1000 manji gpu score od mene.
Proverio sam i power drawn i kod mene 3070 vukla 265w dok je kod njega bilo 250w.

Koje su sanse da je napajanje ili ploca? Muka je da skidam moje napajanje i probam kod njega jer nije modularno .
 
Skenirajte sistem sa Malwarebytes Anti-Malware. Moguće je da je zakačio mlware koji pokreće miner.
 
Jedino ako se nešto podešavanja UEFI-ja nisu poremetila. Probajte sa resetom istih.
 
Možda hlađenje procesora od kojeg zavisi Boost Clock i provetrenost kućišta može tu da utiče, tako kakve su temperature?
 
Možda hlađenje procesora od kojeg zavisi Boost Clock i provetrenost kućišta može tu da utiče, tako kakve su temperature?
Temperature su odlicne, cpu score je dobar u svim sintetickim testovima, problem je gpu score.
 
Ja sam letos imao uzasan fps drop u valorantu, sa tipa 150-200 pada na ispod 100. Trazio sta je problem na slican nacin, dal je sa grafikom sve u redu jer ocigledno u nekom trenutku nesto trotluje. Na kraju ispade da je problem bio do pregrevanja procesora, isao mucenik do nekih suludih brojki tipa 90-100 stepeni. Pri tom, ista konfiguracije je vec dve godine, i prosla dva leta nisam imao problema. Ocistio sve, zamenio pastu, bilo dosta bolje, ali sam ipak na kraju uzeo neki AiO 120 i zakucao ga na 60 stepeni, i sad sve radi bez problema. Kod mene je dodatni problem jer je itx masina u minijaturnom kucistu, stari kuler je noctua l9 koja je deklarisana na 61w a cpu je 65w, ali je tako radilo lepo, dok verovatno pasta nije popustila.
Uglavnom, upali cpuz, stress test i neki hw info/monitor i prati temperature. Ako je tu sve ok, isti slucaj neki stres test na gpu i prati temperature, nesto mora da 'zatrotluje' da bio dobiojao takav fps drop...

Edit: dok sam iskucao, vec si odgovorio...
 
Probao sam sa drugi gpu , rtx 3070 temp je 61c bila .
Gpu score kod njega manji za 1k nego kod mene sa isti gpu.
 
Pogledaj u HWiNFO ili u Event Viewer-u da li se pojavljuju WHEA greske?
 
Probaj eventualno stress test u cpuz, pusti ga 10ak minuta, mozda je ok zve tig minut dva dok se vrti test, ali posle dolazi do pregrevanja. Cisto da budes siguran.
 
Kad ste vec sve isprobali, probajte i drugo napajanje pa vidite, jer ako drug nista nije dirao i ako nema nikakvog virusa, a problem postoji, vrlo je moguce da je napajanje pri kraju, znam da na dosta napajanja 8pinac zna da pravi problem, makar sam ja imao te probleme kao rudar. :)
 
Uporedi brojeve na yt,cpu,gpu,memory,klok,fps..vidi gde se razlikuje..Dal pada klok karte i sl.
 
Nazad
Vrh Dno