Šta je novo?

Problem sa novim DVD rezacem

Alrad

Cenjen
Učlanjen(a)
11.02.2011
Poruke
118
Poena
170
Imao sam neki stari ASUS koji je otkazao vremenom i uzmem novi LG. Medjutim imam problem sto win 10 nece da ga prepozna. Probao sam sve fore koje sam nasao, menjao registre, deinstalirao dvd da ga win sam ponovo nadje itd. Inace ima ga i biosu i normalno radi, lepo cita diskove. Znam jer ga je prepoznao jednom ali se izgubio i sad vise nista ne pomaze. Izlista ga device manager ali samo kao hidden device i ne pomaze reinstalacija uredjaja . Da li je neko imao ovaj problem? Razmisljam i da preinstaliram win ali ni to nisam siguran da ce da pomogne. Mogu i da vratim rezac i uzmem neki drugi ali cemu ako ce i sa drugim da bude isto.
 
Imao sam isti problem, resio sam ga tako sto sam ga pretvorio u eksterni uz pomoc ovog adaptera.
 
Znam da postoje adapteri ali me zanima da resim problem bez da pretvaram interni u eksterni ili da kupujem eksterni.
Cak je pitanje i da li bi adapter resio problem kod mene, mozda zavisi od konfiguracije.

edit: kako vratim stari dvd, tako ga sistem ladno ponovo prepozna.
 
Znam da postoje adapteri ali me zanima da resim problem bez da pretvaram interni u eksterni ili da kupujem eksterni.
Cak je pitanje i da li bi adapter resio problem kod mene, mozda zavisi od konfiguracije.

edit: kako vratim stari dvd, tako ga sistem ladno ponovo prepozna.
Ma napravi video snimak i zameni za drugi model, u garancije je, šta razbijaš glavu...
 
Probaj live OS, win ili linux i tako ces iskljuciti problem svog trenutnog OS
 
Verovatno je Windows 8.1 maksimum za njega , evo instaliraj Windows 8.1 videces da ce da radi , na 11 i 10 tesko.
 
Verzija firmvera? Apdejt istog na zadnju verziju koja postoji za taj model? Meni je to pomoglo kod par modela, kad optika (koja nije mnogo koriscena) zataji.
 
Ma firmver je najnoviji, stvar je ovogodisnja. Nego sad se nesto stabilizovao i radi. Sta je bilo ne znam, samo se nadam da ce da nastavi. Mozda su bili, da prostite, neki devicanski problemi u prijemu novog organa u okviru datog ekosistema.
Win se zbunio, mozda malo labav kabl, prioritet sata portova (ako tako nesto uopste igra ulogu)... Ne znam.
 
Može da bude da negde nema kontakta ima lufta pa onda tu je a opet nije tu.
 
Da li ga BIOS prepoznaje? Kod mene je optika uredno prepoznata i funkcionalna na Win10.
 
BIOS ga je od pocetka prepoznavao a sada i win evo vec tri dana ne pravi problem.
Doduse, ja ne mogu da gledam BIOS dok sam bio u Windowsu pa da znam zasigurno i da iz BIOS-a nije ponekad nestajao.
Ali uvek kad sam ulazio u BIOS bio je tu.
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi da se ubaci disk pre prvog priključivanja.
 
Nazad
Vrh Dno