Šta je novo?

Problem sa mrezom

Kissme1

Slavan
Učlanjen(a)
09.09.2010
Poruke
1,613
Poena
200
Pozdar , potrebna mi je pomoc sto pre , naime o cemu se radi posedujem adsl 16mb/s koji je povezan na sledeci nacin.. 2 racunara su povezana lanom ( hg520c je vrsta modema ako ista znaci mada mislim da nije do njega nista ) i iz ta 2 racunara idu jos po 2 tako da u kuci ima 6 racunara i neka se ubaci jedan laptop preko wlan-a , e sada u cemu je problem adsl prekao glavnog racunara salje signal tj jednostavno je napravljena konekcija i ap je postavljen kao davalac signala neki tp link , ali on je nov i do sada je sve radilo takodje mislim da nije u njemu problem... railo sve kako treba vec godinu dana , da nastavim ostatak neta ide preko te omni antene do igraonice koja ima 16 racunara...+ server.. problem je sledeci , znaci kada neko sedne da igra igricu jako laguje ima delaj ili kako se vec to kaze koci mu , zabada .. onda sam ja mislio da je to samo privremeno ali nije..
Pa sam pokusao da na server stavim program koji ce da mi ogranici brzinu za svaki racunar npr , za 12 komada gde se igraju igrice ostavim 30kb a na ovim koji idu na net stavim 60kb za surf i namestim ja to i sve lepo radi , brzina je podeljena ali i dalje igrice nerade ..
Znaci na bilo kom racunaru kada se upali youtube video odma je ucitan do kraja neki film kad se gleda takodje ucitava nenormalno brzo ali igrice koce , jako koce..
Da li neko moze da mi pomogne da resiv ovaj problem..ako tema netreba da se nalazi ovde neka admini pomere nov sam pa se bas nesnalazim hvala!
 
Ovo je već ozbiljnija mreža. Tu nema mesta za skarabudžavanje. Poveži ti to redovno.
Posle modema stavi neki ruter (predlažem - mikrotik, može da se nabavi za 50€), koji će ti balansirati protok prema računarima u LAN-u. posle rutera: na jedan izlaz, svič, za računare u tom delu (možeš u svič da uključiš i naki AP za taj deo da bi imao i wlan-a). Na drugi izlaz rutera stavi AP (u bidž modu prema igraonici) za link do igraonice (ako nije dalja od 100m, razmisli da provučeš UTP kabal). U igraonicu AP (u bidž modu prema ruteru) i svič 24 portni (nije svejedno koji, ja preferiram Allied Telesis-a, poslužiće i Linksys, d-link...).
Na ruteru lepo podesiš delenje protoka, prioritete, naravno i zaštitni zid... Malo ćeš se pomučiti (ili nađi nekoga da ti to podesi), pa posle samo malo kontrolišeš i nemaš brige.
 
hm , pa ja sam vec mnogo novca dao na tu mreznu opremu kada sam kupovao uzimamo sam sve d-linkovo i AP i jedan swic od 8 i jedan od 24 , takodje na serveru i graonici je dl kartica za wi fi koja se klazi na dlink ac nzm zasto sad da dajem toliki novac ponovo kad je ovako radilo vec godinu dana , i sada kazem radi extra osim sto igrice koce..?!?!?! iz nepoznatog razloga.. internet radi ko zmaj! da li neko ima neki predlog gde netreba da se ulazu neke pare.. velike , posto sam ja mislio da je u pitanju greska do nekog podesavanja ili da je nesto wrisnulo?!!? ne razumem kako moze svaki racunar da povuce za gledanje klipova i dl a za igricu tih mrtvih 15kb ne moze da izvuce?


Da i jos sam hteo da dodam , u vezi ovoga gore sto si naveo detlic pa pre svega meni kod kuce na net nekada neko ode i to je nesto smesno mozda matori jednom godisnje nesto pogleda , keva ako pusti koji racun u banku i to je to... U prevodu sve sto ide ide za onu prostoriju gde su ostali kompovi , sto se tice razdaljine pa tu je negde oko 100metara , e sada ja se bas nerazumem i nzm kakav je to utp kabel?!? ja sam imao tako neku ideju pa sam uzeo 100m lan kabla i povezao ali je onda radilo jako sporo , tj. nije radilo sporo nego mu je jako mnogo dugo trebalo da se poveze...
 
Poslednja izmena:
Da mozda nije virus ili tako nesto? ima neko nekakav predlog? kako proveriti ili slicno?
 
hm , pa ja sam vec mnogo novca dao na tu mreznu opremu kada sam kupovao uzimamo sam sve d-linkovo i AP i jedan swic od 8 i jedan od 24 , takodje na serveru i graonici je dl kartica za wi fi koja se klazi na dlink ac nzm zasto sad da dajem toliki novac ponovo kad je ovako radilo vec godinu dana , i sada kazem radi extra osim sto igrice koce..?!?!?!

Moyda je dogovor bas u tom D-Link. Lan opremaim je ok, ali wireless ne preporučujem, mnogo je to musavo i nepredvidivo. usvakm slucaju, ya to sto radis, oprema je neodgovarajuca. Lepo ti je rekaocovek, stavis mikrotik da on vodi racuna o linku ali bi valjalo i da su ti ti dodatni wireless linkovi pdo mikrotikom, sve bi to radilo mnogo pouydanije a ako i ne bi, imalobi sansi da se nadje sta je problem.

Sa D-Link opremom, možeš samo nesto da zamenis drugim uredjajem pa da vidis da li je to bilo problem.
 
Ae pokusacu nesto.. hvala javim se ako ustanovim nesto!
 
Nazad
Vrh Dno