Šta je novo?

Problem sa Moto G stylus

goranv

Čuven
Učlanjen(a)
11.01.2002
Poruke
116
Poena
619
Imam ovaj telefon i cudan problem, kada se odgovori na poziv ili pozove neko i prisloni telefon na uvo, tokom razgovora se aktiviraju aplikacije nasumicno, pa se ukljuce recimo, Bluetooth, lampa, do not disturb itd. Bez nekog pravila iako pre razgovora to nije bilo aktivirano.
Ima li neko podesavanje na telefonu sa kojim se ta nasumicna aktiviranja blokiraju, a da ostanu naravno, samo opcije vezane za telefoniranje (unosenje nekog broja itd kada se to trazi od korisnika).
Po zavrsetku razgovora ponekad treba zatvoriti gomilu toga, sto pre razgovora nije bilo startovano.
Ne znam da li sam bio dovoljno jasan, ali ume prilicno da iznervira, recimo aktivira se Do not disturb i ako nisam obratio paznju na to, telefon ne zvoni prilikom poziva.....
 
Problem pravi Proximity senzor koji ne gasi ekran prilikom razgovora i onda dodiruješ uvetom telefon i pališ razne aplikacije
Probaj da uradiš reset na fabrička podešavanja to zna nekad da reši problem, a ako ne uspeš onda pravac u servis to se zameni.
 
Da, bio je problem sa Proximity senzorom, hvala na savetu. Inace, senzor radi, samo je bio "ometen" postavljenim zastitnim staklom preko ekrana. Zarez na gornjoj ivici zastitnog stakla je na pogresnoj strani (postavljen desno). Resio sam problem tako sto sam napravio zarez na levoj strani zastitnog stakla (doduse zastitno staklo je tako krto da je odmah puklo, ali neka traje dok traje). Sada se telefon ponasa kako treba. Tako da kada kupujete zastitu za ekran , morate i o takvim stvarima da vodite racuna.
 
Nazad
Vrh Dno