Šta je novo?

Problem sa monitorom, PHILIPS Monitor 27 E line IPS 275E1S/00

gosntrojac

Poznat
Učlanjen(a)
06.03.2022
Poruke
28
Poena
25
Veliki pozdrav svima!

Imam problem sa monitorom.
U pitanju je PHILIPS Monitor 27 E line IPS 275E1S/00.

U gornjem delu ekranu, pojavljuje mi se crta preko celog ekrana debljine oko 4 cm, i iznad te crte vidi se ekran i kursor, a ispod toga slika se zamrzne.
To se desava na svakih 20 sekundi, traje 5 sekundi pa se vrati na normalu. A kada minimiziram prozor browsera, uvek se to desi.
U prilogu gif kako to izgleda.
Probao sam drugi HDMI kabal, i DVi na HDMI kabal i isti je problem. A kada probam stari VGA kabal, rezolucija je losija, ali tog problema nema.
Probao sam i drugi monitor na ovom racunaru, i nema ovog problema, sa bilo kojim kablom.

Sta mislite kako da ovo resim, da li je to hdmi konekcije u samom monitoru, ili do hardvera racunara?

Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
Probaj ovo. Napravi print screen pa ako se greška vidi na snimku onda je do grafičke ali po simptomima ja bih rekao da je do monitora. Bilo bi dobro da možeš da ga probaš na nekom drugom računaru.
 
Veliki pozdrav svima!

Imam problem sa monitorom.
U pitanju je PHILIPS Monitor 27 E line IPS 275E1S/00.

U gornjem delu ekranu, pojavljuje mi se crta preko celog ekrana debljine oko 4 cm, i iznad te crte vidi se ekran i kursor, a ispod toga slika se zamrzne.
Meni se slično dešava na jednom samsung 32 tvu, po gornjoj ivici samo ne u promeru 4cm već manje, možda 1cm, u početku po paljenju tva se ne vidi, a kasnije kako se zagreva tv onda se vidi, i kao da sve vreme titra odozgo, nekad vidljivije nekad manje, menjao sam hdmi kabl, menjao rezolucije i freq osvežavanja, i dalje isto. Kada je slika preko tjunera ne vidi se ovo titranje.
 
Nazad
Vrh Dno