Šta je novo?

Problem sa monitorom (pali se i gasi prilikom startovanja računara)

lemmy sixx

Slavan
Učlanjen(a)
21.01.2008
Poruke
42
Poena
304
Dakle, kao što sam napisao u naslovu teme, monitor se pali i gasi tokom startovanja računara. Ovaj problem se pojavio pre otprilike 2-3 nedelje, i svaki puta kada startujem računar nakon što nije radio nekoliko sati, monitor se pali i gasi i treba mu nekih 5-10 minuta da se stabilizuje i upali, nakon čega više nema problema i radi normalno. Prilikom restartovanja tog problema nema, već samo ukoliko je računar bio ugašen jedan period. Radi se o monitoru Samsung SyncMaster BX2231, poprilično je star, nekih 11-12 godina i definitivno je vreme da se menja, ali bih voleo znati da li je ovde u njemu konkretan problem ili postoji mogućnost da je nešto drugo što kupovina novog monitora baš i ne bi rešila.
 
Probaj da ga prebaciš na drugi port. Takođe probaj neki drugi monitor. Ukoliko ustanoviš da je monitor, verovatno je problem sa napajanjem istog (dotrajali kondovi 90%, osušeni, pa ne skladište energiju).
 
i ja mislim da je do napajanja od monitora. To može lako da se sredi, mada je bolje zamena monitora. Sam ekran se troši - bledi, i preporuka je da se monitor menja na svake 3-4 godine. Monitor može da ostane i duže ako recimo služi kao monitor za video nadzor. Nešto u šta ne gledaš stalno, već samo po potrebi.
 
Hvala na odgovorima! Probao sam već drugi port, ista stvar. Drugi monitor nisam probao, jer je to neka VGA kršina i nemam adapter, ali probaću uzeti adapter i testirati. E napajanje mi nije palo napamet, to ću prvo probati čim ga budem ugasio na neko vreme.
A da li postoji mogućnost da je grafička u pitanju? Meni deluje da nije, ali čisto da budem siguran. Imam 1050GTX Ti, jeste i ona stara, ali mi odrađuje sav potreban posao i ne bih je još menjao ako nema potrebe.
 
Napajanje je.
Ja sam imao one LG sa odvojenim napajanjem.
Kada se to desi (do sada 3x)samo stavim drugo napajanje u sve je u redu.
 
Jeste, napajanje je bilo u pitanju. Zamenio sam juče i sve je ok sada. Najjednostavnije rešenje a nisam se uopšte setio da probam. :LOL:
Hvala svima na odgovorima!
 
Nazad
Vrh Dno