Šta je novo?

Problem sa mobilnim internetom na mts pospaid kartici

Liverpoolfan

Poznat
Učlanjen(a)
10.09.2020
Poruke
38
Poena
35
Imam problem sa mobilnim netom na mts postpaid kartici,strasno sporo otvara stranice,youtube npr otvara citavu vecnost,prvo sam mislio da je do kartice,zamenio sam staru 2g za 4g medjutim problem nije resen,u podesavanjima je podesana automaski izbor modela mreze 2g,3g,4g,doduse imam stariji fon p 9 lite,da li je mozda zbog toga problem u otvaranju stranica i sadrzaja na netu?WIFI radi odlicno.Ima li neko savet kako da resim ovaj problem?ili e jedini nacin da odem do poslovnice mts?Hvala unappred na odgovorima
 
Obrisi proxy iz APN podesavanja.

Da li je telefon na 4G mrezi?
 
Ti si na 2G EDGE mrezi, vidi u podesavanjima telefona za SIM karticu da bude podeseno na 4G ili LTE.
 
Po prethodnom skrinšotu vidim da je konekcija 3G. Moguće je i da ti čak nije aktiviran LTE u sistemu Telekoma. Naravno, ako je više-manje svuda gde se krećeš tako, onda zovi korisničku podršku i proveri da li je u tome problem.
 
Da sumiramo
Rucni odabir mreze vidi jel ima mts 4G
Vidi da li se moze prijaviti na njega.
P9 lite je odličan telefon ako nije nesto crklo naravno.
Ako imas MB u paketu i mozes se ručno povezati trebalo bi da radi.
Uvek mozew ubaciti u drugi fon da proveris jel sve u redu sa mrezom odnosno telefonom.
 
Imaš u MTSu pakete koji nakon potrošenih brzih MB imaš i dalje net ali spori, proveri u setingu korišćenje podataka pa ćeš videti da li si ispucao bonus, ima aplikacija koje su aktivne non stop i posrču brzi net dok kažeš keks.
 
Probao danas na drugoj lokaciji i radi kako treba,prosto mi je neverovatno da u stanu slaba pokrivenost i signal,mb imam tj nisu potroseni,postpejd je u okviru box 4 plavi lite.Hvala Vam u svakom slucaju na savetima.
 
da nije telefon za neko drugo trziste pa ne podrzava frekvencije nasih mreza? probaj u drugom telefonu. da nisi potrosio net iz paketa pa ide smanjenom brzinom?
Imam jedan lg zakljucan na us mrezu i da se otkljuca samo bi radio 2g pa se ne bakcem oko toga.A ovo je njemu los signal na lokaciji izgleda.
 
Da li je neko u poslednjih par nedelja dana imao problema sa mts mobilnim internetom. Dešava mi se da net "zakuca" na par sekundi, kao da nemam dobru pokrivenost i nakon toga proradi. Wifi radi normalno. Ovo mi se dešava na bukvalno svim lokacijama u Beogradu. Primetio sam i da su razgovori čudni. Kao da menja bazne stanice na svakih par desetina sekundi. Bukvalno se tokom razgovora primeti drastična promena u kvalitetu poziva. U jednom trenutku se sagovornik čuje dobro u sledećem kao da razgovaramo preko neke krntije.
 
Ovo za razgovore sam primetio. Dešava se izuzetno često promena aktivnog kodeka. To sam primetio samo na mts-u.

Za internet ne mogu da kažem jer ga slabo koristim preko mts mobilne mreže...
 
Nazad
Vrh Dno