Šta je novo?

Problem sa matičnom pločom Gigabyte B450M DS3H V2

IRS

Čuven
Učlanjen(a)
05.12.2003
Poruke
113
Poena
620
Zdravo svima, pokušao sam da promenim kućište (samo kućište) i prebacio sve komponente iz starog u novo. Tokom prebacivanja sam shvatio da je jedna od grana koja vodi iz napajanja prekratka, te sam kupio novo napajanje, neko LC od 500w, imao sam Codegen na 500w. Kada sam pokušao da uključim računar, matična Gigabyte B450M DS3H V2 ćuti. Ima napajanje jer prima struju preko front usb-a, istovremeno svetli i led dioda na kućištu (matična nema nikakvu led diodu da indikuje napajanje), ali sama matična ne inicijalizuje ni procesor niti napajanje. Dakle potpuna tišina, niti radi napajanje, niti se vrti kuler na matičnoj, kao da nema uopšte struje. MB je kupljena pre godinu dana.

Probao sam onda da vratim matičnu u staro kućište, ali je situacija ostala ista. I dalje se ponaša isto, neće da se uključi. Probao sam da vadim baterijicu, da očistim CMOS preko jumpera ali nema nikakvih promena.

Da li se neko susretao sa sličnom situacijom, ili ima neku ideju šta bi moglo da bude? Neverovatno mi je da je matična crkla sama od sebe tek tako?
 
Česta situacija kada se ne priključi sve kako treba. Probaj van kućišta.
 
^ Upravo. Posebno 4/8pin konektor. Pride, da li si probao sa starim napajanjem? Možda je novo DOA, plus mislim da ta ploča ima u donjem levom uglu kao neki led... Nisam 100% siguran, ali znam kad sam radio komp za tom ili veoma sličnom pločom da je bila led trakica na ploči.
 
Jesam, probao sam i sa starim napajanjem, isti problem. Sve povezano kako treba. Otkačio sam sve komponente, vadio sam i memoriju, ista stvar.
 
Sada pokušavaš sa random predlozima. :)

Izvuci procesor iz socketa, pa ga vrati i onda probaj da startuješ komp.
 
Uspeo sam. Ipak je bilo do povezivanja, ja glup :oops:

Novo napajanje je imalo 2 x 4 pinski izlaz, nisam to provalio.. Mada mi i dalje nije jasno zašto nije radilo na starom napajanju :unsure:

Hvala puno na predlozima i pomoći!
 
Da ne otvaram temu,koji drajveri mi ovde fale,ploca neka Acer,podnozje 1155,proban driver booster,ccleaner pro i driver easy,to je ono sto znam da je kvalitetnije od alata za apdejt drajvera?
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    127.7 KB · Pregleda: 18
Moras pronaci naziv ploce na njoj. Ova zadnja stavka ti je IME i ne mora se instalirati, ali ako nadjes oznaku ploce moze pronaci i drajver.

Pogledas hardware ID i na osnovu njega mozes sve pronaci.


takodje mozes probati sa ovim resenjem da sam pronadje drajvere koji nedostaju:

 
Nazad
Vrh Dno