Šta je novo?

Problem sa laptop baterijom - Dell

pallermo

Slavan
Učlanjen(a)
23.05.2008
Poruke
12
Poena
304
Pozdrav svima,
imam problem jedan sa laptop baterijom koji me dovodi do ludila.
Naime, laptop baterija sa napuni do 23% i uvek tu stane sa punjenjem.
Ista je prica kad skroz ispraznim bateriju i pustim da je laptop dopuni kad je iskljucen (van OS-a). Puni je jedno 20-25 min i ugasi punjenje. Kad upalim laptop i udjem u OS vidim da je baterija napunjena do 23% i to je to.
Probao sam sve metode za restart ali nista ne uspeva. Onda sam pristupio otvaranju baterije (zatvorena je samo skljocevima plasticnim, nije hermeticki zalepljena/zavarena) i premeravanjem napona po blokovima i celijama sam utvrdio da je sve ok.
Ona bi trebalo da daje 11.1V na izlazu, merenjem ustanovljeno 12V.
Software-i za test i analizu baterije govore da je health baterije 70%. (sto mi je potpuno ok - drzala je sasvim ok sve vreme)
ovih 23% takodje traje poprilicno, mislim oko 55-60min sto je takodje uredu.
Jednostavno, nece da puni bateriju do kraja...
E sad, jedno vreme je baterija stajala van laptopa (oko mesec dana) i posle ovoga mi se desio ovaj problem.
Takodje sam proverio i punjac laptopa, zamenio sa drugim i ista stvar. Bios prepoznaje najnormalnije punjac.
Citao sam negde na netu da Dell baterije imaju eeprom u bateriji i da prakticno zapisuje broj punjenja i praznjenja i da zapravo isti taj eeprom moze da blokira bateriju (iako su celije ispravne).
Mislim, ako mogu da spasim bateriju - sto da ne.
Uvek je tu aliexpress i za 19eur porucim novu sa free shippingom (doduse ne ceka mi se 40 dana i vise da mi dodje)
Moj definitivni zakljucak je da je baterija problem a ne choper koji puni istu sa MB-a ili punjac.
Sta Vi mislite o ovome?
Da li joj ima spasa ili da porucujem novu?
Btw...ista kineska za Ali-a u BG-u kosta 7500din...koje dranje...ccc
 
Da kazem da mi je dosta masina proslo kroz ruke, ove evropske varijante dell-a su gotovo svi bili fail sto se tice baterija, sto ne mogu da kazem za ove koje su za USA trziste. Sad uvek ima izuzetaka, ali neko moje iskustvo.
Skoro mi je bio jedan,pre par dana, stao na 13% i ni da mrdne, sve probano drugi lap drugi punjac... baterija pukla...
E sad sto se to desava, to sam bog zna, mada mislim da im je elektronika felericna.

Sto se tice baterija iz PRC-a, samo je pitanje da li ce da ti je lap prihvati. Mada nije neka cifra pa probaj.
Srecno.
 
Nista...PRC poruciti pa da vidimo...
Na asusu i toshibi mi radi savrseno (iz prc-a).
E sad ako dell bude zaj. onda da ga j.
Danas sam nosio celije na test kod prijatelja koji se profesionalno bavi baterijama i testirao mi je celije. Celije su sve dobre i otprilike su 72-73% dobre.
Sugava elektronika nece da ih puni i kraj.
Ne moze nista da se uradi sa istom.
 
Овај НР који имам се слично чудно понаша, када испразним батерију па укључим на пуњач, некад такође стане на малом проценту и тако стоји и целу ноћ и дан. Онда искључим пуњач па опет укључим и повећа се за неки проценат. После поновим и углавном оде на 100% мада последњих неколико пута напуни из цуга.
То је радио и другар који ми је дао лаптоп, можда је батерија (коју је заменио прошле зиме) мало брљива па не уме другачије.
 
Proveri OBAVEZNO sa prodavcem da li 1000% moze da je posalje, tj da li ce posta uzeti bateriju uopste...
Ja narucio, cekao 20 dana i na kraju vracena baterija prodavcu, nije ni napustila Kinu
Nesto, striktna politika kompanije (posta) o litijum baterijama bla bla, ne secam se 100$
i refund, a vreme prodje...
 
Ma ja sam vec 2 puta porucivao iz kine bez problema nego sam se nacekao oko 30dana za istu u pm. Porucio sam je...videcemo za kolko ce sad da stigne.
 
Nazad
Vrh Dno