Šta je novo?

Problem sa kupovinom kriptovaluta

Učlanjen(a)
21.06.2021
Poruke
514
Poena
225
Ako neko zna kako ovo rešiti, ako ne, nek barem stoji kao upozorenje.
LM, danas sam Vizom kupovao Cardano preko MoonPay-a i to je otišlo na neku adresu na Cardano Blockchain Explorer umesto na moj novčanik. Kontaktirao sam ih i odgovorili mi ovako:
"If you’re using MoonPay through a partner wallet application, your wallet will automatically pass us your correct wallet address, and so you don’t need to tell us where to send your cryptocurrency.
If you do not see the cryptocurrency in your wallet, please contact your wallet provider for further assistance.
Please provide their support team with your Transaction ID and Wallet Address where the transaction was sent to as per your Trade History."

Ovi mentoli iz Guarda supporta mi odgovaraju ovako:
"We are not partners of MoonPay, we are not able to help you in this case. To receive any tokens in Guarda, you must use Guarda wallet address of ADA. Please contact Moonpay support."

I dalje me šaltaju sa moronskim robotskim porukama kako nisu partneri i ne pada im na pamet da ponude neko rešenje.
Jel ima neko ideju šta bi mogao da uradim da spasem moje krvavo zarađene Kardančiće?
 
Što bi reko naš narod - The plot thickens!
Đavo mi nije dao mira pa sam skoknuo ponovo na Cardano Blockchain Explorer da vidim imal kakvog pomaka i ima, desila se transakcija br. 2 i neko je povukao sve što sam danas kupio. Neki MoonPay, nagađam.


Cardanoscan potvrđuje isto, 2 transakcije i 0 poJena na semaforu:
 
Ah da, registrovao sam se na BitMart-u. Kad se odabere opcija Buy Coins, nude se preko tri kanala: MoonPay, Simplex i Paxful.
 
Izgleda sve ima svoj fake.
Evo se upravo pojavili kardančići al na bitmart novčaniku i trenutno im se sve nešto smatra da baš i nisam previše podoban da to povučem na svoj novčanik. Al biću, samo da prođem još jedno 17 koraka drugog kruga verifikacije naloga... krastavac, samo da mi ne traže sken planinarske knjižice i oružnog lista. Ova zajebancija do sad traje 12 sati, ogadiše mi i kupovinu u lokalnom dragstoru :(
 
I kad verifikujes nalog, neces moci uraditi prebacivanje mislim 48h
 
Procedura je bila prosečno ludačka, video sam i mnogo gore, javili mi još juče da mogu šta god mi se oće al mene mrzelo da se drndam s tim.
Kardančići danas sleteli u novčanik i već su ušuškani u stake pool. Provizija prilikom kupovine je bila nekih 4.5 evAra, transfer u novčanik me olakšao za 1 ADA. Na kraju to ispade skroz korektna priča iako u startu jako smrdelo na nedobro.
 
Nazad
Vrh Dno