Šta je novo?

Problem sa konfiguracijom

Bajcetic

Zapažen
Učlanjen(a)
15.06.2022
Poruke
61
Poena
20
Molba za pomoć
Posjedujem neki HP compaq 6200 buld.
Specifikacija i3 2100
Grafika gt 710 1gb (ja ubacio)
Samsung 1tb ssd (ja ubacio)
Neka hp 615114-001 ploča
12GB ddr3 rama...
Kupio sam novi I5 3470, ubacio unutra i računar je pištao i nije davao znake na ekranu. Malo guglanja dalo mi je doznanja da mi bios ne podržava procesor. Neki izvori navode i da matična ne podržava ovaj procesor jer ima neki k65 ali to nisam utvrđivao. Uglavnom kad sam ubacio i5, računar pišti,ventilatori rade na 300% bukvalno ali slike nema. Kad sam vratio stari procesor da apdejtujem bios nije se čulo pištanje ali sada nema slike i ventilatori idalje rade na 300%. Da li sam nešto sjebao, zašto mi se to dešava. Molim vas za bilo kakvu pomoć.
 
Teško je baš ovako reči jer može biti da je nešto bilo pred crkavanjem (matična pre svega) ili da je nešto oštećeno možda stavljanjem i skidanjem CPU?

Ja bih probao sledece. Ako ploča ima integrisani grafiku probaj sa njom a skini ovu dodatnu. Skini ram memoriju i vrati samo jedan modul.. idealno samo cpu ploča i jedan ram ako ploča ima integrisanu i tako probati.
Proveriti i dal je cpu kuler dobro stavljen ? Nekad to promakne ako se ima manje iskustva ...

Ako ne onda negde na servis iako je to sve baš staro
 
Možda pre svega da resetuješ BIOS?
 
Evo o cemu se radi. Resenje je vrlo jednostavno i vidi se iz naziva kompjutera. Taj kompjuter 6200 jednostavno ne podrzava procesore 3. generacije ! Za taj procesor ti je potreban kompjuter 6300. Za prvu generaciju je bio 6100 . Vec za 4. su promenili nacine oznacavanja kompjutera tako da za 4. gen ovo ne vazi, jer ne postoji 6400.
Znaci odgovor je nikako jer kompjuter ne podrzava CPU Core 3. generacije.
Mozes da kupis neki tipa i5 2400-2500K ili i7 2600 ali nista sto pocinje sa brojem 3.
Mozes takodje da kupis i plocu od kompjutera 6300 i onda ce moci taj CPU. Pogledaj da li ima tako nesto na oglasima, vidi sta ti je najpovoljnije. Druga ploca ili da taj CPU prodas i kupis neki 2. gen koji moze u tu plocu.

To si trebao da pitas pre intervencije. Sad kada ne radi ni starim, postoji velika sansa da je nesto crklo. Uz kupovinu ploce od 6300 resavas oba problema.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno