Šta je novo?

problem sa ISDN telefonom i Intracom-om

puska

Slavan
Učlanjen(a)
21.05.2005
Poruke
822
Poena
319
Pitanje za sve koji imaju ISDN telefon i Intracom Netmod. Jel se i vama desava kada ste sa oba kanala na netu svejedno dal podeseno Bandwidth on Demand ili stalni 128 kbps protok da kad probate da zovete dobijete network busy odnosno nema signala, a ako to isto uradite sa analognog porta on spusti jedan kanal i vi dobijete signal i mozete da zovete ? I takodje u nMtsk kad podignem slusalicu preko ISDN telefona ne pokazuje zelenu lampicu vec pise kao da je kanal slobodan, dok Intracom normalno signalizira. Tako kod svih ili ima neko podesavanje. Imam Siemens SX100 Isdn telefon
 
Ja imam slican ako ne isti problem. Konektujem se sa 128 kbps i blinka samo narandzasta lampica na B1, a B2 je ugaseno, kad dignem slusalicu da kao nekog pozovem dobijam uredno signal i otvori se drugi kanal B2. Kako je to moguce kad bi veza od 128 kbps trebalo da zauzme oba kanala? Brzina downloada mi je oko 7.80 kbps i sa 64 i sa 128 tako da mi nista nije jasno. Da li se ja zaista zakacim sa 128 ili ne? Pomagajte da razresimo ovu enigmatiku!
 
@srkson
ako oces surf na oba kanala moras da imas podrsku provajdera...
prosek download-a na 2 kanala je oko 15kb/s. ti si nakacen brzinom od 64k kada ti prijavljuje i brzinu od 128k. prelistaj kod svog provajdera sta je potrebno za punu konekciju i koliko naplacuje, sve ce ti biti jasno :)
i promenite intrakomov terminator, krs je.
 
Hvala na brzom odgovoru, kacim se na SMIN vezu telefon 042210330 kod YUBC-a, zvao sam ih i kazu mi da nemam ogranicenja sto se konekcije od 128 kbps tice, medjutim evidentno je da mi download od 7.80 kbps govori da se radi o vezi od 64 kbps. Jeste ovo krs, ali da dajem jos para za neki drugi krs u ovom trenutku mnogo je. I dalje moram da radim na resavanju ovog problema, pomazite!
 
Imam i ja kod YUBC-a nalog, ali je FLAT tako da ne moze 128k.
Na bitsyu net gde imam satni nalog nisam mogao na oba kanala preko smin-a, vec samo na one druge brojeve (pocinju sa 30...)
Probaj na YUBC-u sa brojevima 011/30 400 52, 011/30 20 280
 
Poslednja izmena:
A lepo sam zvao njihovu teh. podrsku koja kaze: - Ma moze nema nikakvih problema!
 
Evo jos jednog sa istim problemom. Ja sam kod Beotela, satni nalog, lepo pise da moze i da se obracunava 2:1.

Jutros sam uspeo da se nakacim, cak su mi bila zauzeta oba kanala (blinkale narandzaste lampice) ali opet nista. Ocigledno je drugi kanal samo pokusavao da se konektuje jer mi nije obracunato vreme a DL je bio oko 7.5kb/s.
 
Mora da u system-tray ima mala okrugla ikonica sa dve "lampice" koja oznacava da li je u upotrebi jedan ili oba kanala. Svetli crveno kada je data protok u pitanju, odnosno zeleno kada se linija koristi za tel. razgovor.
Kod konekcije uvek pise 128k, ali to nema veze.
 
Salko Dinamitas je napisao(la):
Evo jos jednog sa istim problemom. Ja sam kod Beotela, satni nalog, lepo pise da moze i da se obracunava 2:1.

Jutros sam uspeo da se nakacim, cak su mi bila zauzeta oba kanala (blinkale narandzaste lampice) ali opet nista. Ocigledno je drugi kanal samo pokusavao da se konektuje jer mi nije obracunato vreme a DL je bio oko 7.5kb/s.

Ma ja ne mogu nikako da dodjem do toga da mi obe lampice na uredjaju svetle narandzasto, u system tray-u mi stoji ikona sa dve lampice i radi kod zauzeca linije zeleno, ali se nikad ne aktiviraju obe crvene kad se nakacim "kao" sa 128 kbps po brzini downloada se vidi da nema govora o 128, a kad stisnem desnim klikom pa na settings i aktiviram multilink nista se ne desava - znaci pun bagova.
tek kada u properties za konekciju stavim string B0 tek tada mi aktivira 128 ali sa jednim kanalom????????? :wall:
 
Poslednja izmena:
Pokusaj da u properties za konekciju stavis string B0KAS0.
(kad se diskonektujes)
 
Poslednja izmena:
Momci, ovo nikako: "system tray-u mi stoji ikona sa dve lampice". Nemojte uopste da instalirate softver sa cd-a sa Intracom, samo drajver jer brljavi opasno!
Ako vam treba 128k, uradite ovo:
Device manager>Intracom>Properties>Advanced>Extra Initilization Commands:
Pa stavite komandu:
ZA 64k:
B40
ZA 128k:
B0

Ovako radi ok i ne zeza uopste!
Pozdrav
 
Srkson je napisao(la):
Kako je to moguce kad bi veza od 128 kbps trebalo da zauzme oba kanala? Brzina downloada mi je oko 7.80 kbps i sa 64 i sa 128 tako da mi nista nije jasno. Da li se ja zaista zakacim sa 128 ili ne?

Moras da se javis tehnickoj podrsci kod provajdera i obavestis ih da imas ISDN i da ces da radis na oba kanala.
 
djalf je napisao(la):
Momci, ovo nikako: "system tray-u mi stoji ikona sa dve lampice". Nemojte uopste da instalirate softver sa cd-a sa Intracom, samo drajver jer brljavi opasno!
Ako vam treba 128k, uradite ovo:
Device manager>Intracom>Properties>Advanced>Extra Initilization Commands:
Pa stavite komandu:
ZA 64k:
B40
ZA 128k:
B0

Ovako radi ok i ne zeza uopste!
Pozdrav

Probao sam i ovo i nista, nece pa nece!
Da li ti uopste svetle obe narandzaste lampice na terminatoru kad se zakacis sa 128 i da li ti je brzina downloada oko 15 kb/sec???
 
Poslednja izmena:
Ponekad ima problema sa SMIN-om i 2 kanala (direktno vezano sa nacinom isporuke saobracaja za smin od telekoma ka ISP-u, l2tp tunnel, MTU smanjen). Zovi 011-3020280 za YUBC ili onaj drugi 052, radice ti oba 100%.
Ja cu sutra pokusati da vidim sta se desava... imam bas takav NT zavrsetak, ali u drugom stanu :)
 
[SER]ChatNick jel si ti uspevao preko Yubc-a ili nekog drugog provajdera da se konektujes preko SMIN-a na oba kanala sa flat nalogom? Meni nikako ne odgovara zvanje 011 broja dodje malko preskupo :) Ja sam probao Neobee sa onim za 2 konekcije medjutim oni su mi rekli da zbog Telekoma nemoze dva kanala preko Smin-a, vec samo preko 021 broja.
 
Nije valjda da niko ne moze da pomogne, ljudi probao sam sve kombinacije i nista - do sada bi na LOTO-u dobio!
Zovem Telekom i nemaju pojma, kao sto sam i predpostavljao pun Telekom "strucnjaka"
 
Poslednja izmena:
@Srkson
Da, svetle obe kada si na 128k, to jest kada modem prebacuje oko 15Kb/s, moze da bude povezan na 128k ali da trenutno ne vuces nista pa ni lampice ne svetle obe, samo jedna, da te ne zbuni.
Flat nijedan ne radi osim Veratovog na 7Kb/s, Sezam uopste nece da se poveze (ali radi na sate i to 7,6Kb/s, ili ga povezem na flat ali preko analognog modema i ide 5,6Kb/s), a sve ovo vazi za SMIN 042. Sezam ima posebnu pretplatu za ISDN i ona iznosi 850 dinara mesecno (flat). A ako hoces dva kanala, najbolje resenje ti je Verat na sate ili (malo skuplje) Eunet koji super radi na dva kanala.
Flat za oba kanala je skupo resenje...
 
Hvala djalf, konacno neko sa konkretnim odgovorom! Hvala!
 
Nazad
Vrh Dno