Šta je novo?

Problem sa IP kamerom

Bole014

Zapažen
Učlanjen(a)
29.10.2023
Poruke
6
Poena
1
Evo pokusacu da iznesem svoj problem ako uspem da bi me razumeli. Imam par razlicitih ip kamera (kineskih) oko kuce. I samo jednoj me mogu da pristupim iz LAN mreze preko IP adrese. Aplikacija na telefonu radu. Cak instaliram aplikaciju na racunaru u sve radi. Ali preistup samoj kameri ne...
 

Prilozi

  • IMG_20240512_183218.jpg
    IMG_20240512_183218.jpg
    256.9 KB · Pregleda: 30
Nemaju sve kamere web interfejs. Nekim kamerama je direktan pristup moguć samo preko RTSP protokola, dok neke kamere nemaju ni web interfejs ni RTSP protokol i rade samo preko aplikacije. Mogao si da napišeš koja je kamera u pitanju.
 
Nemaju sve kamere web interfejs. Nekim kamerama je direktan pristup moguć samo preko RTSP protokola, dok neke kamere nemaju ni web interfejs ni RTSP protokol i rade samo preko aplikacije. Mogao si da napišeš koja je kamera u pitanju.
To je neka No name. Kada sam je kupio pre par godina uspeo sam da se povezem putem ip adrese i da joj dodelim staticku IP. I to sad vise nece. A problem mi je samo sto sad menja IP adrese pri svakom nestanku napajanja pa mi to temeti pregled na monitoru (smart TV)
 

Prilozi

  • 1_15670e9c-2774-4c12-bd9a-f0eab5ec7511.jpg
    1_15670e9c-2774-4c12-bd9a-f0eab5ec7511.jpg
    85.6 KB · Pregleda: 15
To je neka No name. Kada sam je kupio pre par godina uspeo sam da se povezem putem ip adrese i da joj dodelim staticku IP. I to sad vise nece. A problem mi je samo sto sad menja IP adrese pri svakom nestanku napajanja pa mi to temeti pregled na monitoru (smart TV)
Kako misliš sama menja IP? Jel njoj neki DHCP Server dodeljuje IP ? Na šta je kamera nakačena ? Kako znaš da se adresa menja sama od sebe?
 
Nazad
Vrh Dno