Šta je novo?

Problem sa instalacijom El Capitana

lauven

Slavan
Učlanjen(a)
23.03.2009
Poruke
38
Poena
309
Pozdrav svima

Upravo sam uzeo polovan Macbook Pro sa instaliranim El Capitan-om. I nesto sam cackao oko particija i skroz izbrisao sve podatke sa hard diska. Znaci, i operativni sistem.

Bootovao sam u OS X Utility i izabrao opciju "Reinstall El Capitan". Tu me pita za Apple ID i kada ukucam pojavi mi se poruka "This id has not been used with the app store".

Sta raditi? Postoji li mogucnost da se ovo nekako zaobidje? Ili mozda da skinem El Capitan na nekom drugom mestu pa da pokusam da napravim instalacioni Usb? Kako ovo odraditi u Windowsu?

Hvala unapred.
 
Ok, skinuo sam El Capitan dmg fajl. Odem kupim Usb fles od 8GB jer sam racunao da ce biti dovoljno. I instalirao program TransMac da na windowsu napravi butabilan Usb. Dmg fajl je 5.72 GB , Usb fles je kapaciteta 8 GB i TransMac mi prijavljuje poruku "The disk image is too large (14 GB)" :wall:

Sta sad? Da odem da kupim onaj od 16GB? A moguce da ni to nece biti dovoljno jer kad se formatira nece biti svih 16GB.

Ne kapiram zasto prijavljuje da je dmg 14GB ako je u stvari 5.72GB :crash:
 
Ako je MBP novijeg datuma, startuj internet recovery Command+Option+R umesto Command+R. Internet recovery instalira verziju OS X koja je bila frabricki instalirana kada je kupljen MBP i nije potreban Apple ID login.

Druga opcija da odes kod nekog ko ima bilo koji Mac racunar i napravis novi user account, zatim otvoris App Store i logujes se sa Apple ID koji si napravio, i onda u App Store nadjes El Capitan i pokrenes Download. Posle toga ce ti raditi AppleID za Recovery install El Capitan na tvom MBP.
 
Poslednja izmena:
Probao sam da udjem u Internet recovery ali izgleda da ta opcija postoji tek od MBP mid 2010 a moj je late 2008.

Napravio sam i butabilan USB sa UltraISO-om i uspeo sam na taj nacin da ubacim dmg na ovaj fles od 8gb ali se nista ne desava kada izaberem da butuje sa njega tako da cu videti neku drugu opciju.
 
Nisam uspeo jer sam trenutno imao pristup samo Windowsu a tu je opisan postupak za Mac :)

Probao sam sve moguce opcije i nista tako da cu ga odneti sutra u servis da ga oni instaliraju, tako mi najjednostavnije.
 
Imaš Apple ID?
 
Instalirao sam ga, sad je sve u redu :type:
 
Napisi sta kako i zasto da znaju i ostali ;)
 
Planirao sam da ga sledeci dan nosim u servis da oni to odrade ali sam u medjuvremenu dobio verifikovan Apple ID sa kojim sam mogao da pokrenem download El Capitana iz recovery-a. Skinuo, instalirao, ubacio moj ID i sad sve radi kako treba :type:
 
Nazad
Vrh Dno