Šta je novo?

Problem sa Genius SW-HF 5.1 6000 II gase se

Genius99

Poštovan
Učlanjen(a)
11.09.2016
Poruke
63
Poena
59
Pozdrav svima, Imam problem sa zvučnicima : Genius SW-HF 5.1 6000 II, kad pojacam preko 40 odjednom se ugase i ponovo upale. Da li neko zna mozda u cemu je problem? menjao sam kablove i izlaze, i uvek isto kad god se malo vise pojaca treperi led displej i odjednom se ugase i odmah upale.
 
Neispravno interno napajanje, ili se aktivira zaštita usred pregrevanja zbog dotrajalosti i katastrofalnog kvaliteta.
 
Zameni kondenzatore na napajanju.
 
Da, ne izgleda kao pregrevanje jer treperi displej pa ukazuje na problem sa napajanjem.
Kako je već napisano kondenzatori ili loš/hladan lem.
Displej se prema ovoj šemi napaja preko 78L05 regulatora, a pošto treperi znači da je napon značajno opao.
 
Da, ne izgleda kao pregrevanje jer treperi displej pa ukazuje na problem sa napajanjem.
Kako je već napisano kondenzatori ili loš/hladan lem.
Displej se prema ovoj šemi napaja preko 78L05 regulatora, a pošto treperi znači da je napon značajno opao.
Vazi, hvala puno na odgovoru, sad barem znam na čemu sam.
 
Jos jedno pitanje, pošto imam u kući pored ovih i Logitech Z906 5.1 da li smem da od ovog Genius 5.1 sistema zvucnjake povezem na Z906, da rade preko njega? (da dupliram)

Naravno bez onog fufera od Geniusa koji pravi problem.
 
Z906 je daleko bolji sistem do tog "Genija", zasto bi spajao bilo sta?
 
Pa da ne bih popravljao, fufer od Geniusa, da iskoristim satelite od njega, da mi ne stoje bezveze kad već rade.
 
провери импедансу звучника. уколико је нижа од Логи појачала, спалићеш и њега.
(требало би да има заштите, и да се угаси само, ако је импеданса нижа, али у том рангу квалитета се не треба уздати превише)

едит- ако под тим "дуплираш" мислиш да качиш по два звучника на један терминал, одговор је НЕ, НЕ и НЕ
 
Poslednja izmena:
провери импедансу звучника. уколико је нижа од Логи појачала, спалићеш и њега.
(требало би да има заштите, и да се угаси само, ако је импеданса нижа, али у том рангу квалитета се не треба уздати превише)

едит- ако под тим "дуплираш" мислиш да качиш по два звучника на један терминал, одговор је НЕ, НЕ и НЕ
Da mislio sam da kacim po dva zvucnika kao jedan. Ali ipak neću da ririzikujem da ne ostanem i bez njih. Hvala na odgovoru.
 
Теоријско објашњење за тебе, и све које занима (не значи да ово треба да покушаваш).
 
Nazad
Vrh Dno