Šta je novo?

Problem sa Ethernet konekcijom.

Mixon

Poštovan
Učlanjen(a)
05.09.2014
Poruke
8
Poena
51
Pozdrav svima!
Pisem ovde mada nisam siguran da je ovo pravi deo foruma al' nema veze ispravite me ako gresim.
Imam problem sa Ethernet konekcijom...
Kupio sam u gigatronu nov racunar u maju mesecu i sve je radilo okej , bez ikakvih problema do jednog jutra kada je napajanje crklo... doduse postojao je adekvatan razlog jer se struja u citavoj kuci zeznula te je racunar bio na udaru. Naravno ja posaljem racunar u gigatron a oni to u BG na servis. Naravno trebalo im je mesec dana da ga srede iako je posao zapravo 2 minuta al' nije to bitno , samo nek je sredjen. I otpakujem ja njega i prebacim kablove sa starog racunara koji sam tada koristio i sa kojeg ovo pisem (sto znaci da net radi perfektno) da bih otkrio da je konekcija limited... I sad je odradim diagnose i vidim da nema validnu IP konfu.. I pokusavam ja tu sa drajevrima , odradim sistem al nista.. I odem ja do gigatrona oni povezu na svoj net preko etherneta i super radi.. znaci do softwera je... I dodjem danas kuci i pokusam sledece:

- IPCONFIG /release /renew
- NETSH WINSOCK RESET , NETSH TCP/IP RESET
- Nove drajvere
- Nov ethernet/utp kabel

Ali prica je uvek ista , na starom racunaru radi , na novom je limited connection.. E ja sad pogledam drajver na starom kad ono iz 2009. a na novom iz 2011. i pokusam najnoviji da mu nabacim al nista , onda pokusam da instaliram drajver iz 2009. Realtek PCie GBE Family Controller ali i posle instalacije mi pokazuje da je verzija drajvera iz 2011. iako pre toga obrisem sav trag drajvera za modem..
I eto sad se patim , znam da mi Gigatron nece pomoci jer ocigledno nije do njih , nije ni do Kopernikusa jer njihov net odlicno radi na starom kompu... kontam da je do drajvera al nemam pojma kako to da popravim..
Ako neko zna molim ga da me kontaktira ili ovde ili na fb.com/mixon.novisad

Unapred zahvalan,
Mihajlo
 
Probaj live linux, ako radi reinstaliraj windows i teraj
 
Koji uredjaj tebi "daje" internet, iskljuci njega i povezi sa kompom pa ga onda ukljuci.

Ako sam dobro razumeo u g...tronu su taj komp povezivali i on je radio.
 
Koji uredjaj tebi "daje" internet, iskljuci njega i povezi sa kompom pa ga onda ukljuci.

Ako sam dobro razumeo u g...tronu su taj komp povezivali i on je radio.

Modem Ciscov standardni za kablovski net. Oni su na svoj neki modem/router povezivali i skontali da nije do ulaza.
 
Problem je sto je modem zapamtio mac adresu lan kartice sa starog racunara, iskljuci modem (ne znam koliko dugo) i povezi novi komp sa modemom pa onda ukljuci.
 
Pokusao sam i nista opet isto , jos sam uspeo da primetim da cepam sa slanjem podataka ali nmg da primim pakete... znaci send je dobar al' recieve-a nema. Odradim ponovom TCP/IP reset preko netsh-a ali nista.
 
Live linux je bio dobasr savet a nisi ga primenio. Sad ja pretpostavljam da taj kabal kojim kacis novi komp kod kuce nije dobar. Interesuje me da li ces to proveriti ili eliminisati kao livelinux.

EDIT: vidim da jesi menjao kabal ali ja bih probao bas onaj sa kojim stari komp radi. I jos nesto, ovo bi moglo da se desi I ako je na ruteru iskljucen DHCP, na starom kompu jeste manuelno podesena mreza a na novom nije.
 
Poslednja izmena:
Pokusacu livelinux , i nemam ruter vec direktno iz modema dobijam konekciju. I istim kablom povezujem.
 
Који ти је провајдер? Можда није довољно да се модем искључи из струје него они морају да подесе па можда мораш да им јавиш МАС адресу мрежне. Да ли можеш да приступиш модему?
 
Kopernikus je al nije to problem , komontno sam ja prebacivao na Smart TV , bratov racunar koji je jedno vreme bio kod mene itd.
 
u CMD uradi ipconfig /all
vidi koju ip adresu dobijas, koji ti je gateway i onda unesi rucno sve to a da ti stoji automatic, ali samo zameni zadnji broj u ip4
znaci ako ti stoji 192.168.1.100, ti stavi 192.168.1.101 ili bilo koji drugi broj osim 100, 1, 0 i 255
ja isto verujem d aje ruter/modem zapamtio mac adresu i pravi problem.
 
Nazad
Vrh Dno