Šta je novo?

Problem sa eksternom TV kartom (vertikalne štrafte)

Partybreaker

Slavan
Učlanjen(a)
21.02.2008
Poruke
417
Poena
320
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD R5 5600 @ 4.65GHz | ID-COOLING SE-226-XT ARGB
Matična ploča
MSI B450 Tomahawk
RAM
G.Skill Ripjaws V 2x16GB @ 3200MHz
GPU
Gigabyte GTX 1660 Super @ ~2000/8000MHz
Storage
Crucial MX100 256GB | Samsung 860 QVO 1TB | WD 10EADS | WD 2500AAJS
Zvuk
Sennheiser PXC 550-II | Logitech X-230 @ Scarlett 2i2 | Edifier R2730DB
PSU
Seasonic GX-750
Kućište
MS V715
Monitor
MSI MAG274QRF | Dell P2414H
Miš & tastatura
Logitech M705 | Logitech MX Keys
Mobilni telefon
Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Priča kaže sledeće: posedujem Compro V200 eksternu TV kartu. Radila sjajno godinu-dve i onda je strujni adapter preko koga se napaja krenuo da zakazuje. Dešavalo se da daje struju u prekidima, LED lampica na tjuneru se palila i gasila na svakih sekund i tako u nedogled. Adapter koji sam dobio uz njega je deklarisan na 5V/2A.

Probam neki kineski adapter na 5V/1A koji mi se vukao po kući. TV karta je sa njim radila, ali sam dobijao ovakvu sliku:



Okej, kontao sam 1A mu je malo u odnosu na prošli adapter koji je bio na 2A. Uzmem sa Kupinda adapter od 5V/2A, međutim ista priča.

Vođen logikom "ma to su kineskih 2A", naručih sa eBaya adapter (ponovo kineski :S) sa specifikacijama 5V/3A. Pogodićete, i dalje iste štrafte.


Ima li neko savet šta bi moglo da bude u pitanju? Ima li spasa TV karti? Je l' moguće da je onaj prvi adapter skenjao TV kartu?

Deluje mi nemoguće da posle 3 različita adaptera i dalje ne radi, pa ne verujem da je do toga. Napominjem da se zvuk sa TV-a dobro čuje, FM radi savršeno i sve ostale funkcije TV karte. I za TV se može reći da radi, ali prikazuje sliku sa štraftama.

Evo ako nekome znači, otvorio sam kartu i uslikao:



S obzirom da se ne razumem u ove stvari, samo mogu da primetim da kondenzatori nisu nabubreli i ne primećujem ništa čudno...

Svaka pomoć je dobrodošla.
 
Nazad
Vrh Dno