Šta je novo?

Problem sa DC++ i Beotel - om

Perica

Čuven
Učlanjen(a)
11.08.2000
Poruke
153
Poena
619
Koristim DC++ i od kada sam dobio ADSL imam problem sa konekcijom. Kada otvorim DC++ i ulogujem se nece da mi pocne download, kod svakog usera pise conection timeout.
E sada ja sam malo trazio ovde na forumu i nasao ovo od korisnika Delije:
"Kod DCa nema sta da se podesava, osim sto treba da se kod konekcije izabere "firewall with manual port forwarding" i to da bi bio "aktivan" user. Sve ostalo je do provajdera... Nazalost... "

E kada ja to ukljucim imam poruku u dnu prozora:
"FAILED TO CREATE PORT MAPPINGS. PLEASE SET UP YOUR NAT YOURSELF."

Kako to da uradim

Hoce da skida kada odem u pasiv mod ali ja bih zeleo da budem aktivan.

Dok sam imao modem nije bilo nikakvih problema. Ali sada se javio ovaj problem.
 
Perica je napisao(la):
Koristim DC++ i od kada sam dobio ADSL imam problem sa konekcijom. Kada otvorim DC++ i ulogujem se nece da mi pocne download, kod svakog usera pise conection timeout.
E sada ja sam malo trazio ovde na forumu i nasao ovo od korisnika Delije:
"Kod DCa nema sta da se podesava, osim sto treba da se kod konekcije izabere "firewall with manual port forwarding" i to da bi bio "aktivan" user. Sve ostalo je do provajdera... Nazalost... "

E kada ja to ukljucim imam poruku u dnu prozora:
"FAILED TO CREATE PORT MAPPINGS. PLEASE SET UP YOUR NAT YOURSELF."

Kako to da uradim

Hoce da skida kada odem u pasiv mod ali ja bih zeleo da budem aktivan.

Dok sam imao modem nije bilo nikakvih problema. Ali sada se javio ovaj problem.
i mene zanima ...
kada sam otvorim portove opet nece u active mode :(
 
jeste li probali username/ip@beotel za konektovanje kao Username pri konektovanju jer moze to da bude problem zbog LowID.
 
kod mene nije reshen, ja se logujem sa dinamickom adresom i nece u active
 
Moras u podesavanju konekcije svaki put kada se konektujes da upises ip adresu.
 
@misterx
Da li koristis USB modem ili router?


Da preciziram, ono sto sam napisao vazi za USB modem, dok je kod router-a potrebno podesiti port forwarding ili ukljuciti DMZ, ako ga router ima kao opciju.
 
router conexant ... ne znam shta je DMZ, a port forwarding nisam uspeo da namestim
 
Da ne pisem ponovo, rokni na search za DMZ pod mojim imenom, skoro sam objasnio... ;)


A sta je problem kod podesavanja PFa? Ne znam kako to tacno izgleda kod tvog router-a, a mozda i znam ako je to isti onaj koji daje Sezam. :)
 
Izvinjavam se moderatorima sto sam vaskrsao thread . :D

Elem, imam grande problemo sa DC++ ver. 0.674 . :wall:
Koristim ADSl 512/128 kod Beotela i konektujem se sa username/ip forom .
Problem je sto ne mogu nikako da searchujem, podrazumeva se ni da skidam bilo sta u Active modu !!! Znaci passive radi normalno na par hubova koje koristim, ali kada na istim hubovima pokusam kao active search ne radi. Odredjeni hubovi mi traze da budem registrovan i active da bi mogao da ih koristim .Pratio sam uputstvo sa jednog huba,registrovao se i sa +myip komandom dobio svoju ip adresu ( poklapa se sa client ip adresom iz adsl konekcije ) . Uneo sam ip u connection settings dc-a ,iskljucio windows-ov firewall, a u Zone Alarmu pro ( ver 6.1.744.001 )> program control stavio za dc++ trusted level na maksimum . U polja za tcp i udp portove ( connection settings u dc++ ) sam stavio neke random portove izmedju 1024 i 65538 po uputstvu sa nekog sajta . Inace i kada je upisan samo ip, i kada su upisani i portovi isto je tj. active ne radi !!! Procitao sam da Zone Alarm zna da pravi probleme, ali ne verujem da je do njega jer mi u passive modu dc++ radi kako treba .
Ako imate ideju pomozite kolezi :crash:
 
Poslednja izmena:
Pa jel' si podesio PF?
 
@Delija
Imam ADSL modem . Valjda se port forwarding podesava za ruter ?!
 
hejvule je napisao(la):
@Delija
Imam ADSL modem . Valjda se port forwarding podesava za ruter ?!

Sto ne stavis najnoviju verziju DC++?
 
hejvule je napisao(la):
@Delija
Imam ADSL modem . Valjda se port forwarding podesava za ruter ?!

@hejvule
Jel' ja to treba da sanjem? :d

Napisao si svasta nesto, a ne ono najbitnije... :)
 
Delija je napisao(la):
@hejvule
Jel' ja to treba da sanjem? :d

Napisao si svasta nesto, a ne ono najbitnije... :)

Mea Culpa Delija :S:
Nego problem je resen . Glupavi Norton Antivirus je blokirao Upnp . Dodao sam DC++ u Exclusions listu i proradilo je .
Ajd sad, isprozivajte me sto koristim Nortona :wall: .
U dc-u sam ukljucio "firewall with manual port forwarding" pod connection settings i
skinuo sam novu verziju ( 0.691 ) po @Miskovoj preporuci . Hvala svima na pomoci .

Nego jel normalno sto kad odradim search na nekom hubu, posle toga moram da
se diskonektujem i ponovo konektujem da bih odradio novi search :crash:
 
Poslednja izmena:
Ne, ali treba da se saceka onoliko koliko je minimalno vreme izmedju pretraga na konkretnom HUB-u ili kako je kod tebe podeseno (veca vrednost od te dve).
 
Nazad
Vrh Dno