Šta je novo?

Problem sa coolerom na grafickoj

bond

Cenjen
Učlanjen(a)
23.09.2010
Poruke
20
Poena
154
ovako iako ne se ponavlja stalno ventilator iz graficke ponekad kada upalim pc nece da radi a ponekad na pocetku radi ali ima mali obrtaj neko 200 obrta ukoliko zna neko neka peva
 
Skidaj,cisti,podmazuj pa ako opet ne radi onda nadjes neku alternativu,nesto da mozes da prikacis na tvoju (kuler,novi)
 
99% je kuler
Mozda je toliko zaprljan da koci..
Pitanje je da li se cuje normalno kada radi, ili zvrci..?
Najbolje je novi staviti, mada ako pomaze podmazivanje sto da ne, ja na mom kompu podmazujem kuler na procesoru vec 4 godine i super je sve, a na napajanju sam morao da zamenim :,,
 
99% je kuler
Mozda je toliko zaprljan da koci..
Pitanje je da li se cuje normalno kada radi, ili zvrci..?
Najbolje je novi staviti, mada ako pomaze podmazivanje sto da ne, ja na mom kompu podmazujem kuler na procesoru vec 4 godine i super je sve, a na napajanju sam morao da zamenim :,,
na pocetku zvuk nije kao sta bi trebalo malo brmci ali otposle vradi se u normali u svakog slucaj hvala na odgovor
 
a koja graficka je u pitanju, koliko stara, koliko cesto ili da li si ikada cistio (izduvavao) prasinu, i da li si pusac, odnosno da li ima dima u sobi gde je kompjuter (katran iz dima zajedno sa prasinom je najgora kombinacina za funkcionalnost ventilatota).
 
Poslednja izmena:
@bond
Posto slika vredi vise od 1000 reci evo ti jedno od uputstava sa youtube kako se cisti i podmazuje ventilator na grafickoj
 
To je neki zesci majstor, 6 puta je okretao hladnjak da ga vrati na svoje mesto...hehe.
Treba odlepiti nalepnicu, skinuti plasticni seger, mali oring, svuci ventilator, ocistiti magnet i unutrasnjost rotora stapicima za usi i alkoholom, kao i krilca ventilatora (bilo bi dobro premazati ih posle antistatik sredstvom, odnosno nasprejati malo), ocistiti leziste osovinice na statoru, podmazati nekim "tankim" uljem - kao recimo bagatovo ulje za sivacu masinu, wd sprej (iako nije bas tako mastan kao sto je nekad bio, blizi je odvijacu nego podmazivacu), metabond ulje, moze cak i neko hidraulicko ulje kao ATF, (nikako U2 tj. Uk ulje lol.) samo malo koliko treba da je osovinica podmazana u lezistu (bila to caura ili lezaj)... Vratiti rotor na mesto, gumicu (oring) i seger, nalepnicu, i sklopiti kako je bilo.

Samo opet kazem zavisi koja je graficka, moze biti geforce 4 460 sa 4x4 cm fanom, a moze biti neka od ovih novih sa singl, ili dual fanom koje bas i nije tako jednostavno rastaviti, pogotovoza onog ko nije sklon majstorisanju, bolje da nista i ne dira.
 
Poslednja izmena:
Imam i ja problem koji se skoro javio u vidu brujanja, i primetio sam da je u pitanju vibriranje. prvi put pokusavam da rastavim ovu vrstu ventilatora http://img442.imageshack.us/i/p1165516.jpg/... i iznenadio sam se kada sam zatekao plasticno dno, ispod nalepnice, bez poklopca za otvor.
postoji li nacin rastaviti i podmazati ventilator ili ne?
hvala unapred.
 
Imam i ja problem koji se skoro javio u vidu brujanja, i primetio sam da je u pitanju vibriranje. prvi put pokusavam da rastavim ovu vrstu ventilatora http://img442.imageshack.us/i/p1165516.jpg/... i iznenadio sam se kada sam zatekao plasticno dno, ispod nalepnice, bez poklopca za otvor.
postoji li nacin rastaviti i podmazati ventilator ili ne?
hvala unapred.


p1165517.jpg



Je l' to gde pise OK 39 ne moze da se skine?

Mozda i nema osigurac. Stator u levu ruku, rotor u desnu, pa pazljivo vidi da li hoce da se rastavi.
 
ne skida se. jednostavno ne znam kako bi moglo da se rastavi, probao sam i sa tvojom metodom ali nisam imao dovoljno muskosti da cimam jace, probacu jos jednom ako mi ne ostane nista drugo.
 
ne skida se. jednostavno ne znam kako bi moglo da se rastavi, probao sam i sa tvojom metodom ali nisam imao dovoljno muskosti da cimam jace, probacu jos jednom ako mi ne ostane nista drugo.


Ja sam tako ocistio i podmazao ventilator na MSI laptopu (valjda ga magnet drzi).
 
Ako je taj čepić gumeni, izguraj ga šrafcigerom, a ako je plasticni mrka kapa. Možeš jedino da ga polomiš.
 
nema tu nikakvog cepa... na zalost. zato sam i bio iznenadjen situacijom.
 
kupi drugi ventilator
imash te brushless ventilatore koji se ne otvaraju. Bas kao i tvoj.
Daj 10 eura i kupi neki ventilator. Ako ti je zao para, ti pokloni racunar nekome ko ce da ulaze u isti.
I ne kupuj polovne ventilatore nego u radnju i novi kupi i kupi i pastu i nju promeni takodje.
Po izgledu ventilatora rekao bih da je on izgurao bar 2x svoj zivotni vek.
 
nije toliko star, sa graficke je iz profila. moracu da saljem graficku na reklamaciju, nego je problem sto sam ja iz smedereva a kupio sam je u drugom gradu, daleko. :) potrajace malo ali sta da se radi. hvala svima. uzivajte.
 
Alo bre, to gde pise 2010 ok, to je plasticni cep, treba ga izvaditi, pa sta mislis, kako su oni montirali. Nabijes neki tanki srafciger (izvijac) uz rub cepa i kipujes ga napolje, rastavio sam na desetine ventilatora i svi su na isti fazon, taj okrugli poklopac mora da se izvadi, ne verujem da je zalepljen, bar ja nisam imao takav slucaj. Ispod njega je plasticni seger osigurac, gumica (oring), pazljivo skines osigurac (istim tankim pljosnatim mini srafcigerom), svuces rotor na drugu stranu, pazi na gumice (ima jedna i s donje strane na osovinici). Ne ide tu nista na silu, kad se skine osigurac, rotor ide vrlo lako dole, sila treba samo tolika, koliko treba da se savlada mini magnetno polje koje ima izmedju rotora i starora.
Stapicima za usi i alkoholom ocistis magnet u rotoru s unutrasnje strane,... sklopis, malo podmazes, vratis sve na svoje mesto i gotova prica...
 
Poslednja izmena:
ukucas u google npr ovo ``8600Gt cooler`` ili ``aftermarket cooler for 8600GT``, onda imas razne sajtove kod i tamo mozes proveriti dali imaju u ponudu ono sto tebi odgovara...
 
Nazad
Vrh Dno