Šta je novo?

problem sa cold boot-om

Rincewind

Slavan
Učlanjen(a)
02.10.2007
Poruke
261
Poena
330
Moja oprema  
Mobilni telefon
Honor 20 PRO
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Kao sto naslov teme sam kaze- imam problem sa bootovanjem jednom kad se komp ohladi.... obicno se zavrsi na tome da nece da prodje windows loading screen a cak i da ga prodje i udje u sam win radi uzasno sporo- pokazuje cpu load 70-75% a da komp pritom nista ne radi....

Dakle moj postupak startovanja kompa je da udjem u BIOS, pustim ga da se zagreje jedno 2-3 minuta, izadjem iz BIOS-a i sve radi ok.....

Probao sam da zamenim memoriju kod drugara i simptomi su i dalje isti....

Updatovao sam BIOS i nije pomoglo.....

U ovoj fazi sumnjam na napajanje.... ali tu vec ne mogu sam da dijagnostifikujem nista jer ne znam da promenim napajanje....

Sta savetujete?
 
neka ti neko promeni napajanje
 
Nisam proverio HDD- to bih mogao da odradim i sam ali morao bih prvo da na ovom drugom hardu koji imam instaliram win xp.... ma smara me zato sto na drugom hardu imam 2 particije po 250 gb tako da bih morao barem jednu da ocistim skroz a ne znam gde cu sa tolikim podacima...
 
Kakve to sto pricas ima veze sa time da upalis npr. HDTune i/ili HDSentinel i proveris da li disk ima bad sector-e ili neki drugi problem ?
 
Ne moras da brises podatke da bi skenirao hard, skini Hiren's boot cd, narezi ga na cd pa butuj sa njega. U njemu imas nekoliko programa za testiranje hard diskova.
Mozes da skines i HD Sentinel, instaliraj ga i vidi sta ti kaze za hard disk (ovo ti je jednostavnija varijanta).

Ali najverovatnije je napajanje. Neka ti neko nakaci neko drugo napajanje (neko kvalitetnije), pa vidi kako se ponasa sa njim.

Kada se zagreje, komp radi skroz normalno? Kako se ponasa kad ga opteretis?
Kakvi su ti kondezatori na ploci?
 
Nazad
Vrh Dno