Šta je novo?

Problem sa BSOD STOP 0x0000007B na Asusp8p67 deluxe

Slaninica

Slavan
Učlanjen(a)
01.08.2010
Poruke
1,396
Poena
210
Zamenio sam maticnu i proc. Kada ukljucim komp, ponudi mi da idem na "Start Windows normally, safe mode itd" Na koju god ponudjenu opciju da odem, ne krene ni da ucitava windows i izbaci BSOD sa kodom STOP 0X0000007B.

Posto imam USB flash disc sa instalacijom XP-a, probao sam da butujem sa njega. Prodje ono "Inspecting hardware" i zatim pokaze Windows Instalation is starting i tu lupi isti BSOD.

Sta se desava? U hard diskovima i kablovima nije problem jer savrseno rade na drugoj maticnoj i lepo podize win. Napominjem da nemam SATA citac discova, al osecam da ce isti bsod da lupi kada ubacim instalaciju xp-a ili win7.

Jao pomagajte !
 
Probacu. Koliko vidim, izgleda je problem u drajveru od sata kontrolera. Njih nemam na xp-u koji se nalazi na hdd. Marvelov ne mogu da instaliram jer ne podrzava platformu koja nije Intel (druga masina na kojoj sve radi je AMD). Medjutim ne vidim nacin na koji da ga ubacim kada nemam ni floppy, ni dvd citac, samo usb.
 
cek e ja dobro citam(svatam) ili ne ti si pored procesora zamenio i PLOCU a ostavio stari windows?AKo je tako nije ni cudo sto ti luda BSOD jer skoro svaka ploca ima druge drajvere i kontrolere po sebi
 
Poslednja izmena:
Ma daj druze,instaliraj novi XP :)
 
Kako? Nece sa USB flash-a. Cak i kada sklonim sve hdd-ove i probam da pokrenem win instalaciju sa usb-a ono isto izbaci bsod.
 
Ili nesto nije uredu sa instalacijom na flashu a bilo bi dobro da pronadjes neki citac pa da probas sa njega ... koliko ram memorije imas ? Iskakanje BOSD pri instalaciji ima veze i sa memorijom...
 
Hiren's, pa testiraj komp. Ako ne zabada onda nabavi neku optiku pa probaj drugu instalaciju XP-a.
 
Prebaci sata mod iz AHCI u IDE, i XP ne bi trebao pri instalaciji da daje BSOD-ove.
 
Tako je, na P67 Asusima je AHCI mod po default-u, promeni AHCI u IDE i proradice.
 
Nazad
Vrh Dno