Šta je novo?

Problem sa Adobe CS5 i Mac OS X

bl00dz3r0

Slavan
Učlanjen(a)
30.10.2005
Poruke
549
Poena
319
Pozdrav,
instalirao sam Lion formatirao hard sa case sensitive opcijom i sada mi izbacuje gresku da Adobe CS5 Master Collection ne radi na case sensitive sistemu?
Sta raditi?
 
A zašto si instalirao pod case sensitive varijantom? Zar nisi mogao bez toga???
 
Nemam pojma nisam ni video da sam odabrao to.
Sada sam tek zeznuo stvar :) Pobrisao sam sve zivo. Imam install koji sam prebacio sa flasha bootabilnog.
Da li mogu na windowsu da napravim USB bootabilan sa Lionom ?
do sada sam to radio sa Macom preko disk utility ali mac mi je sada neupotrebljiv :)
 
Pa ako imaš imidž za taj USB i recimo neki butabilni OS X DVD, onda možeš ponovo da napraviš sve to... Znači pokreneš instalaciju za OS X pa kad doguraš do dela gde te pita šta da instalira i gde, otvoriš disk utility i onda odradiš restore tog imidža nazad na USB fleš...

Što se windowsa tiče, ne verujem da je to izvodljivo napraviti iz njega...
 
Prava tema za mene!!!

Samo da objavim da sam na poslu prebrisao SLa sa Lionom i da Lavčina radi EXTRA u odnosu na SLa (za ono što nama treba)!!!

PhotoShop CS5 se na SLu vuko kao prebijen dok na Lionu radi totalno isto kao na WIN7 x64 (kao zmaj) ali poenta je u kvalitetu prikaza pa zato i idemo na Mac tj Hack ;).
 
Hocesh da kazesh da vam je CS5 radio sporije na SL, nego na Win7 x64? Shalish se, nadam se :d

Nisam primetio nikakvo ubrzanje u CS5 na Lion-u. A na SL je CS5 radio jedno 30% brze nego pod Win7 x64 na istoj konfiguraciji (i7 860, 8 Gb RAM).
 
Hocesh da kazesh da vam je CS5 radio sporije na SL, nego na Win7 x64? Shalish se, nadam se :d

Nisam primetio nikakvo ubrzanje u CS5 na Lion-u. A na SL je CS5 radio jedno 30% brze nego pod Win7 x64 na istoj konfiguraciji (i7 860, 8 Gb RAM).

Ne šalim se uopšte.
Naša konfa na poslu ima i5-2400 i 16GB DDR3ke i pod SLom se PS CS5 vuko kao prebijen dok, sada, pod Lionom radi kao pod WIN7.
Ja nisam ni Mac ni Win pristrasan ali što se brzine tiće ~ su a Mac koristim isključivo zbog kolorita koji je malte ne verodostojan u odnosu na Winow...
 
Što se mene tiče, CS5 pod SL-om radi bolje u odnosu na Lavića, i tačka...
 
Ma sve je subjektivno i .

Negooo, imam drugi problem.
Na poslu imamo HP CLJ 5550 čije je smo drajvere skinuli, međutim kada iz PSa pošaljemo neki fajl na štampu, program momentalno izbaci i posle 10tak s PS me pita da li oću da pošaljem trtmrt...
Isti taj fajl ako pošaljemo iz Ilustratora ili InDesigna sve štampa savršeno normalno. Zna li neko da mi da sugestije šta nije dobro i šta da preduzmem???
i još 1no laičko pitanje. Kako da iz Ilustratora mnamestim Leef veći od 5*5m kao npr. u Corelu gde šljepam radnu površinu koliku ja hoću???!!!

p.s. samo zbog toga imam instaliran VMWare odakle pozivam Corel :(
 
Poslednja izmena:
Moguce je da ti je SL bio prenatrpan pa sada radi brze na svezem Lion-u. Moja devojka ima SL, i razmisljam se da li da joj predlozim da instalira Lion jer ima 2 i po godine star MB Pro (2GB Ram). Fino bi nam dosao Air Drop jer smo u mrezi, ali to ne sme da nam bude razlog odluke. Ona radi u Illustratoru.

Inace, ja na mom 2011 Air-u ne gasim Photoshop i Illustrator CS5.5 jos od dana kada sam ga kupio :) Obradjujem slike za moj sajt (http://www.becook.com) i tu ima velikih slika, a mockup-ove za sajtove radim sa dooosta layer-a (> 100). Tih par mockup-ova mi stoji otvoreno u PS-u non-stop i nista mi ne koci. Jos da napomenem da mi VM stoji non-stop upaljen :) Mogu da posaljem screenshot mission control-a ko ne veruje :) Verujem da je sve to rezultat SSD-a i ja vise ne kupujem ni laptop, ni desktop bez njega. Na Win7 Core i7 Quad mi se PS primetno sporije podize. Ipak posto je Quad brze obradjuje slike, ali mi nije kriticno.

Btw. svidja mi se novi PS CS6. Posto sam ljubitelj dobrog GUI-a svidja mi se crna tema.
 
Moguce je da ti je SL bio prenatrpan pa sada radi brze na svezem Lion-u. Moja devojka ima SL, i razmisljam se da li da joj predlozim da instalira Lion jer ima 2 i po godine star MB Pro (2GB Ram). Fino bi nam dosao Air Drop jer smo u mrezi, ali to ne sme da nam bude razlog odluke. Ona radi u Illustratoru.

Inace, ja na mom 2011 Air-u ne gasim Photoshop i Illustrator CS5.5 jos od dana kada sam ga kupio :) Obradjujem slike za moj sajt (http://www.becook.com) i tu ima velikih slika, a mockup-ove za sajtove radim sa dooosta layer-a (> 100). Tih par mockup-ova mi stoji otvoreno u PS-u non-stop i nista mi ne koci. Jos da napomenem da mi VM stoji non-stop upaljen :) Mogu da posaljem screenshot mission control-a ko ne veruje :) Verujem da je sve to rezultat SSD-a i ja vise ne kupujem ni laptop, ni desktop bez njega. Na Win7 Core i7 Quad mi se PS primetno sporije podize. Ipak posto je Quad brze obradjuje slike, ali mi nije kriticno.

Btw. svidja mi se novi PS CS6. Posto sam ljubitelj dobrog GUI-a svidja mi se crna tema.

Hmh.
Sada si me bacio u rebus...

Sve je moguće što se sporosti tiče. Ko bi ga znao šta mu je bilo. Uglavnom, sada na Lionu "RedBul daje mu krila" :d:d:d

Ali šta li me zeza s' štampačem...?
 
Ja sam nov u Mac vodama, pa mozda na MacOS-u ne postoji prenatrpavanje :) Deluje mi da devojkin laptop radi isto kao i prvog dana.
 
Instalirao sam CS6 na Mac-u i Win-u. Na Mac-u sasvim fino radi. Panning je brzi od onog na CS5.5. Posto ja koristim dosta layer-a, cini mi se da je pomeranje layer-a isto - tj. nije usporeno. Svidja mi se onaj filter layer-a. 3D stvari su ok, ali ih retko koristim. Sta znam, ja PS najvise koristim za izradu mockup-ova za sajtove i cini mi se da nema mnogo novina u tom smeru. I dalje cudno prikazuje slova kada je antialiasing podesen na none sto mi najvise smeta :( Cini mi se da nema ni nekih novina u vezi Guides-a (koje opet dosta koristim)

CS6 na Win-u radi jako cudno. Elementi interfejsa (dugmici u toolbarovima) trepere nakon svake akcije. Verovatno je u pitanju neki bug.
 
Instalirao sam CS6 na Mac-u i Win-u. Na Mac-u sasvim fino radi. Panning je brzi od onog na CS5.5. Posto ja koristim dosta layer-a, cini mi se da je pomeranje layer-a isto - tj. nije usporeno. Svidja mi se onaj filter layer-a. 3D stvari su ok, ali ih retko koristim. Sta znam, ja PS najvise koristim za izradu mockup-ova za sajtove i cini mi se da nema mnogo novina u tom smeru. I dalje cudno prikazuje slova kada je antialiasing podesen na none sto mi najvise smeta :( Cini mi se da nema ni nekih novina u vezi Guides-a (koje opet dosta koristim)

CS6 na Win-u radi jako cudno. Elementi interfejsa (dugmici u toolbarovima) trepere nakon svake akcije. Verovatno je u pitanju neki bug.

CS6 je rano Beta predizdanje tako da ne treba mnogo očekivati.
 
bagove ce ispraviti, ali ne verujem da ce dodavati nove mogucnosti.
 
Nazad
Vrh Dno