Šta je novo?

Problem rada sa 3 monitora

IRS

Čuven
Učlanjen(a)
05.12.2003
Poruke
113
Poena
620
Zdravo svima, zbog prirode posla (heavy multitasker) pokušavam već neko vreme da ukačim rad sa 3 monitora. Međutim iz nekog razloga mi setup stalno puca. Imam 2 x 24" vertikalno orijentisana i jedan 27" u landscape režimu. Dva su Dell i prikačena na hdmi, i display port, a jedan samo Samsung prikačen na DVI. Slika je bila ok u početku, onda je počeo da treperi Samsung i sad se samo ugasio. Pri tom blinka mu svetlo kao da je na stand by-u, i radi kada ga prikačim na drugi računar, dakle problem je samo u setupu.

Sistem je:
Windows 10 64 Bit
Grafička Asus R7 265 2GB, 256 bitna.
Imam 24GB DDR4 i Ryzen 1600AF, napajanje sam uzeo prošle godine Chieftec 600 W, sve prikačeno na AVR APC liner.

Ranije sam kačio 3 druga monitora i isto je radilo sve privremeno i samo se slika ugasila sa trećeg isto kao i ovde, ali je bio Windows 7 pa sam mislio da je možda zbog toga problem.

Ne igram igrice samo mi služe svi monitori za rad.

Da li neko ima ideju šta može da bude problem?
 
Ja bih krenuo od graficke karte, probaj sa nekom drugom.
Posto kazes da si imao isti problem i na win7 i win 10, verovatno nije problem sa drajverima.

Jel se uvek gasi isti monitor, ili monitor povezan na isti izlaz na grafickoj?
 
Ne uvek se ugasi treći monitor, ovo je sada drugi, nije isti kao što je bio prvi put. Dakle misliš da je do grafičke problem? Da li druge imaju neko ograničenje po pitanju broja monitora?
 
Ja sam na poslu imao 3 monitora redovno na intel integrusi i Win10/Ubuntu20.04, moguce da kartica pocela da umire, defitivno je dovoljno "jaka" da idu 3 FHD monitora na nju.
 
Nazad
Vrh Dno