Šta je novo?

Problem prilikom instalacije Windowsa

nemanja_tr

Poštovan
Učlanjen(a)
28.03.2018
Poruke
60
Poena
70
Moja oprema  
CPU & Cooler
i7 3770
GPU
GTX 1060
Zvuk
Harman Kardon AVR132 / Monitor Audio / Jamo / Magnat
Laptop
Lenovo 330-15IKB
Mobilni telefon
Motorola EDGE 20
Steam
https://steamcommunity.com/id/nemke92/
Pristup internetu
  1. ADSL
Drugari imam problem, pokušavam da instaliram win10, prilikom kreiranja patricije ništa se ne dešava, čekao 15 minuta i ništa... Samo kao učitava. Drugi pokušaj takodje neuspešan, takodje ucitavalo, peščani sat postao strelica ko da ništa nisam ni radio, zapravo sam pokušao da kreiram patriciju. U pitanju je neki gigabyte ssd. Zaboravih da napomenem, reinstaliram Windows jer je komp počeo da izbacuje grešku za CMOS bateriju, baterija zamenjena, onda je počeo da zabada komp posle 10min korišćenja, i non stop blue screen sa različitim porukama...
Sad nakon 20 pokušaja izbacuje error 0x8007045d, can't create partition. Unapred hvala!
 
Probaj da pristupis biosu, vratis na fail save podesavanja, mozda zahteva promenu particija sa MBR na GPT isto proveri u Biosu, probaj taj ssd da ustekas u drugi racunar da vidis da li radi.
 
Moze da bude da instalacioni USB nije dobar, a moze da bude i da te SSD zeza.
Skini opet Windows preko Windows Media Creaton Tool-a i tako naparvi USB.
Takodje, promeni SATA slot na ploci i probaj.
Vidi da SATA kabl nema problem isto.
Promeni USB slot na ploci prilikom instalacije.
Eto, to ti ukratko.
 
Drugari imam problem, pokušavam da instaliram win10, prilikom kreiranja patricije ništa se ne dešava, čekao 15 minuta i ništa... Samo kao učitava. Drugi pokušaj takodje neuspešan, takodje ucitavalo, peščani sat postao strelica ko da ništa nisam ni radio, zapravo sam pokušao da kreiram patriciju. U pitanju je neki gigabyte ssd. Zaboravih da napomenem, reinstaliram Windows jer je komp počeo da izbacuje grešku za CMOS bateriju, baterija zamenjena, onda je počeo da zabada komp posle 10min korišćenja, i non stop blue screen sa različitim porukama...
Sad nakon 20 pokušaja izbacuje error 0x8007045d, can't create partition. Unapred hvala!
Ако си се уверио да ти је хардвер исправан, предлажем да искористиш diskpart алат. На гуглу има доста добрих туторијала.

 
Hvala svima na odgovorima. Vracao sam bios na default, pokusavao sva moguca podesavanja, bezuspesno.
Na drugom racunaru sam uspeo da podignem sistem sa istim USBom. Problem je bio do jeftinog Gigabyte ssd-a, zamenjen i sve sljaka savrseno. Hvala jos jednom!
 
Nazad
Vrh Dno