Šta je novo?

Problem - Pioniri u kolima - Kao da nema dovoljno snage!?

Pioneerko

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
15.12.2005
Poena
18
Imam u kolima player Blaupunkt mp36 ( http://www.blaupunkt.com/us/7645186510_main.asp ), i imao sam neke defaultne budjave zvuchnike, pa sam reshio to da promenim. Pazario sam Pionire - 2 elipse za policu (nazad) i dva mala budjava od 10cm za prednja vrata ( http://www.pioneer.co.uk/uk/products/TS-A6901/print.html i http://www.pioneer.co.uk/uk/products/25/131/201/TS-G1049/index.html ) .
Ne pucam na neshto posebno, i znam da ovo nije vrh ponude, ali za moje potrebe su sasvim dovoljni.
Problem je sledeci:
zvuk je jako chudan, kada rasporedim zvuk recimo 70% snage nazad i 30% napred, jako je izoblicheno, nestane bass i td. Svashta sam pokushavao, i na kraju sam primetio neshto neobichno - kada sve prebacim na jednu elipsu (nebitno koju) chuje se perfektno!
Iako sam neiskusan u ovome, deluje mi kao da nema dovoljno snage za sve zvuchnike.
Shta mislite o ovome, da li da menjam plejer ili shta?

Hvala u napred.

Poslednja izmena:

Speeder

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
28.08.2005
Poena
48
Proveri da li je impedansa novih zvučnika odgovarajuća, zatim da li si ih povezao dobro, da nisu možda u kontra fazi...

Pioneerko

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
15.12.2005
Poena
18
shto se povezivanja tiche, mislim da sam sve dobro uradio, u principu napravljeno je tako da ne mozhesh da pogreshish.
a ovo za impedansu, molim te da prevedesh ako nije problem. :)

zolabg

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
18.05.2007
Poena
0
Pretpostavljam da je mislio da nije prevelika impendansa?Ili gresim...?

Falcon

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
19.02.2002
Poena
63
Jedna od elipsi ti je u kontra fazi. Pronadji koja je tako sto ces iskljuciti jednu pa vidi da li onda ima basa, da li je zvuk "izoblicen". Ako je zvuk normalan, probaj to isto ali sa drugom (prednje zvucnike ostavi upaljene, da bi otkrio koja je u kontra fazi sa ostalim zvucnicima).

Pioneerko

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
15.12.2005
Poena
18
nisam menjao zice, bile su ok, samo sam nakalemio zvuchnike na postojece...
jel to prevelika greshka?

SuperStarr

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
25.07.2002
Poena
113
Nija ako poznaješ staru instalaciju.
Burazer izeo polovan auto sa nekom "Š" muzikom...
Nije bio zadovolja, promenio player, opet nije bio zadovoljan, namontirao Pioneer elipse, katastrofa se čuju, opet nije bio zadovoljan...
Ja dovatim i počupam instalacije za te pozadi elipse kad na njima neki kalemi, valjda da prigušuju visoke topnove, ko zna koja muzika je tu bila i ko je to budžio...
Ako si ti radio instalaciju i znaš šta si stavljao, onda nije nikakva greška.
Ali ako nemaš pojma šta može da bude između zvučnika i player-a... :S:

loco

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
26.02.2003
Poena
0
Ako nije nista od gorenavedenog, postoji i mogucnost da si kupio Pioneer zvucnike koji nisu bas Pioneer, ima mnogo ocajnih kopija na trzistu, koje zaista deluju originalno.

dr.Tiristor

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
12.01.2005
Poena
0
Definitivno proveri polaritet, to je simptom obrnutog polariteta, kao sto su ti i rekli.

Pa kada to proveris javi se.

honda

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
22.11.2006
Poena
16
Posto imam identicne elipse kod mene u kolima vec 2 godine, rade odlicno sa Pioneerom 2900mp, kao sto su ti rekli proveri instalacije, nesto si prevideo:wave:

zak982

Flash Drive
Učlanjen(a)
04.01.2005
Poena
0
Polaritet mozes da proveris i po kretanju membrane zvucnika. Ako kada udari bas membrana na zvucniku ide na gore polaritet je dobar a ako se uvlaci na dole to ne valja

Pioneerko

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
15.12.2005
Poena
18
pozdrav ljudi javljam se sa zakasnjenjem, bila je u pitanju obrnuta polarizacija...
eto, cisto da ne brinete :)

Vrh Dno